1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. Bayram müjdesi vermek istiyoruz
Bayram müjdesi vermek istiyoruz

Bayram müjdesi vermek istiyoruz

Toplu sözleşme sürecinde hizmet kollarının tekliflerinin müzakeresinde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah bayramdan önce toplu sözleşme görüşmelerini sonuca bağlarız ve bayram müjdesi veririz” dedi.

A+A-

ORHUN YILDIZ

Toplu sözleşme sürecinde hizmet kollarının teklifleri müzakere edilmeye başlandı. Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen, Büro Memur-Sen, Toç Bir-Sen ve Bayındır Memur Sen’in hizmet kolları komisyon toplantılarında sunduğu tekliflerin müzakeresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımıyla bakanlıkta gerçekleştiriliyor.

MÜZAKERELERE GEÇİLMİŞ OLDU

Dördüncü Dönem Toplu Sözleşme süreci kapsamında görüşmeler, hizmet kolları komisyon çalışmalarının ardından, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı, Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen, Büro Memur-Sen, Toç Bir-Sen ve Bayındır Memur Sen'in taleplerinin müzakeresiyle devam ediyor.  Geçtiğimiz hafta boyunca süren hizmet kolları komisyon toplantıları neticesinde oluşturulan raporların ardından müzakere sürecine geçilmiş oldu.

ONBİR HİZMET KOLUNUN YETKİLİLERİ KATILDI

Kamu İşveren Heyeti adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun başkanlık ettiği oturumda, Kamu Görevlileri Sendikaları adına ise Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlık etti. 11 hizmet kolunun tümünde yetkili olan Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların genel başkanları ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı bürokratları da bulundu.

İNŞALLAH BAYRAM MÜJDESİ VERİRİZ 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah bayramdan önce toplu sözleşme görüşmelerini sonuca bağlarız ve bayram müjdesi veririz. Bütün amacımız işçilerimizin rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi yönünde” dedi.

ÇİFTE BAYRAMA VESİLE OLALIM

Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı, Memur Sen Genel Başkanı Yalçın ise, “Tekliflerimizi kazanıma dönüştürmek istiyoruz. Haklı tekliflerimiz ve beklentilerimiz karşılanmalıdır. İnşallah çifte bayrama vesile kılarız” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.