Gülay Ertunç

Gülay Ertunç

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

2019 yeni umutlar getirsin

A+A-

2018 yılının son haftasına girdik ve hafta başı yeni bir yıla yani 2019 yılına gireceğiz. Her yıl olduğu gibi yeni bir yıldan yeni beklentiler içerisine giriyoruz. Örneğin yeni yılda neler bekliyoruz, sevgi, mutluluk, huzur, sağlık gibi insan hayatının vazgeçilmezleri olan en iyi yaşam şartlarını tabi ki bekliyoruz. Ama beklediğimizi çok daha farklı şeyler olmalı bence.

Bunlardan yapılmasını istediklerimi kendimce sıraladım.

Örneğin küçük yaşta ki çocukların, kendini bilmeyen ahlaksız, aciz, iğrenç yaratıklar tarafından taciz edilmesi bitsin artık, bunu yapanlara en ağır cezanın verilmesini istiyorum. Yeni yılda bunların son bulması en büyük dileğim ve isteğim çünkü bu konular artık insanların canını acıtmaya başladı.

Kadınları kendi malı gibi görüp, her türlü ezayı ona yapmayı kendinde hak gören, kendini eğitmemiş, insan olmaktan uzak, insan olmaya niyeti olmayan insan görünümlü, yaratıklara artık bunu yapamayacakları verilecek en kötü cezalarla gösterilsin istiyorum. Unutmayalım kadın sadece eşimizi değil sırdaşımız, arkadaşımız kimi zaman annemiz kimi zaman babamız olur aklınızın köşesinde bulunsun.

Hayvanların bile dişilerine, güç kullanmadığı bu dünyada, erkeğin kadın üzerinde bu şeklide ki şiddet olaylarına bir son verilmesini istiyorum. Bir hayvana eziyet edip canını yakan onu öldürene birisine insan demek gelmiyor içimden. Çünkü onlar dünyadaki Cenab-ı Allah’ın bizlere emaneti olan ağzı ve dili olmayan emanetleri unutmayalım.

Okul önlerinde bekleyip, gencecik fidanlarımızı zehirleyemeye çalışan, yaratıkların ortadan kaldırılmasını temenni ediyorum. Emniyetimizin bu konuda ne kadar hassas ve dikkatli biliyorum ve onları yardımcı olmak hepimizin görevi.

Okullarda ki eğitimcilerin evlatlarımızı rencide etmeden, şiddet uygulamadan doğruları göstermelerini istiyorum. Çocuğu ne kadar sevgi ve şefkatle yaklaşırsak onları hayata ve yaşama daha güzel hazırlarız.

Lösemi gibi ağır hastalıklarla mücadele eden evlatlarımızın en yakın zamanda sağlığına kavuşmasını diliyorum. Rabbim hiçbir anne ve babaya evlatlarının sağlığı ile sınamasın bu çok bir sınav ve altından kalkmak gerçekten çok zor.

Anne babasını ihmal eden evlatların, anne babasına gereken ilgili ve şefkati göstermesini istiyorum. Anne babamıza merhamet etmek en başta gelen görevimiz olmalı. Onları hayatımızın dışında tutmayalım unutmayalım bizim de evlatlarımız bizi hayatının dışında tutar.

Bu yıl geçti ama gelecek yıllarda asgari ücret artışının,  ülkemiz ekonomisi gerçeklerine göre değerlendirilmesini istiyorum.

Altın ve döviz artışının yükselişinin önüne geçilmesini ve Türk lirasının artık değerlenmesini istiyorum. Yani artık Türkiye ekonomisinin düzelmesini istiyorum.

Sokakta kalan evsizlere, ev verilsin, sahip çıkılsın istiyorum.

Haksız yere yüksek gelen faturalarımızın gerçek değeri ne ise o şekilde gönderilmesini istiyorum.

Dünya devletleri arasında ki kavga ve dövüşler bitsin istiyorum. Artık kan ve gözyaşı özellikle Orta Doğu’dan artık gitsin.

Bu temennilerimi herkes için ve son olarak iyi hafta sonları dileyerek yazıma son veriyor hepinize sağlıklı sıhhatli ve güzel yıllar diliyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.