Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Afgan kaçıyor?

A+A-

Ne kadar ibretlik hadiseler oluyor ki şu günlerde. Afgan insanı kaçıyor. Bunlar selin önünde kaçan odunlardır. Hani Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat “Türkiye’ye kaçanlar hırsız, esrarkeş, alkolik... olumsuz insanlar” gitti demişti ya işte bu kaçanlar da bu kargaşada vatanını atıp kaçan kalitesiz insanlar. Bunlar kaçmasa da Taliban bir şey yapmaz. Kadınların kaçışını anlıyoruz ancak ABD uçağının önünde el sallayarak yılışan alçak tek kelime arsız insan. Bunlar burada hiç idi kaçtıkları yerde de bir hiç olacaklar.

O ABD uçağının önünde el sallayarak kaçanları ABD Katar yerine Uganda’ya götürmüş. Şimdi anladınız mı ey ruhsuz şuursuz insanlar. Öz yurdunuzdan kaçıp Uganda’da rahat etmek öyle mi? Kaçmanın bedelini Allah size bu bela ile belalandırarak verdi. Zaten esas hedef olan insanları ellerindeki listeden saklanmış olması muhtemel yerlerden bulup infaz ediyor. Biraz da Taliban izin veriyor gibi geliyor bu kaçışa. “Şu pislik takımı kaçsın gitsin ortalık temizlensin” demek istiyor belki. Bütün batılı devletler ileride kendilerinin işine yarayacakları alıp götürdüler şimdi ayak takımı kaldı.

Taliban’ın temelinin 1975 yılında Donald Reagan zamanında CİA planlaması ile başlandığı görülmektedir. “İslamcı” olduklarına inanılan, halkı kandırma kapasitesi olanları toplamış ve yeni bir İslami(!)hareket başlatmışlar. 500bin dolar bütçe ayrılan bu işten en fazla faydalanan Hizb-i İslami hareketinin lideri Gulbettin Hikmetyar olmuş. Dört defa başbakanlık yapan bu adam kim bilir birkaç dolar için ne sefih işlere olur demiştir. Bu adam doksanlarda da Erbakan hoca davetiyle Türkiye’ye gelmiş ve çok eleştirilen o fotoğrafı çektirmişlerdi. Sandalyede oturan Hikmetyar ve yanı başında yerde diz çökmüş oturan Tayyip Bey… Hala Taliban içerisinde hareket eden Hikmetyar, Türkiye’ye karşı ılımlı ve olumlu düşünen bir insan.

Kaçaklar “ula bizi nereye getirdi bu katil ABD, nasıl döneceğiz öz yurdumuza” deyip de sefil kalmaları büyük ihtimal. Ders olsun kaçmayı planlayanlara. Neden yanı başındaki Çin’e gitmezler bunlar. Bütün bu yaşananlar gösteriyor ki Müslüman geçinenler birkaç dolara satın alınabilir. Birkaç doları bırakınız bir dolara vatanını satacak pek çok Müslüman kılıklı  insan varken savaşlar katliamlar  da bitmez asla.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.