Zafer ÇAM

Zafer ÇAM

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Afganistan’da ABD işi terör

A+A-

 Amerika Afganistan’da terör sazını çalıyor. DEAŞ hava alanında terörü oynuyor. Taliban atanmış memur gibi duruyor. 

ABD’nin sesiz sedasız Taliban’a bıraktığı Afganistan’da Dünyayı sarsan patlamaların ardından ABD lideri Joe Biden kameraların karşısına geçti.

"Bu saldırıyı düzenleyenler ve Amerika'ya zarar vermek isteyen herkes şunu bilsin: Affetmeyeceğiz, unutmayacağız. Hepinizi bulup bunun hesabını ödeteceğiz" dedi. 

Tüm yaşananların sorumluluğunu kabul eden ABD Başkanı, Kabil'de çok zor bir geçirdiklerini kaydedip "Bu, bir süredir endişelendiğimiz ve konuştuğumuz şekilde bir terör saldırısı" ifadesini kullandı.

Amerika şeytanı dünyanın başın büyük bela… Her eylemin altında kendi çıkıyor. Bugün yine DEAŞ horasan gündemde.

Amerikancı terörist hava alnında kendi rolünü oynuyor. Atanmış terör örgütü DEAŞ Horasan eylemlerde bulunuyor. Amerika önce kendi ekseninde İslam dini adıyla yezitlik yapıyor.

DEAŞ denilen çakma İslamcı yezit ordusuna maddi, manevi destek veriyor. İstediği bölgede terör olaylarını gerçekleştiriyor.

Bugünde aynı rollerin aktörü DEAŞ konuşuluyor. Şeytan ABD önce karıştıracağı ülkelere giriyor. Yakıyor, yıkıyor, terör estiriyor enkaz olarak bırakıp kaçıyor…

Yani işin içinde çıkamıyor taşeronlara devrediyor… Bugün Afganistan’ı Taliban’a bırakıp kaçtığı gibi… İnsanlara ülkelerini zindan ediyor. Huzur isteyen halk kaçacak ülke arıyor.

Demokrasi adına İslam topraklarını kana buluyor. Oradaki insanlara bakınız batı ne güzel diyor. Zulmün altında olan insanlar akın akın ülkelerinde kaçıyor.

Nereye mi kasabın bıçağını yalayan koyunlar gibi Avrupa’ya. Yıllardır katilin âşık olanlar gibi Amerika zalimin kaçan uçağına sığınmaya çalışıyorlar.

Sığındığı, yardım umduğu,  katil Amerika ona hiç değer vermiyor. Yükseklikte aşağıya düşüp ölüyor, denizler boğuluyor sınır kapılarında aşağılanıp horlanıyorlar.

Şeytan bu. Bugün aynı senaryo tekrar Afganistan’da sahneye kondu. Taliban’a sesiz teslim etiği ülkede ABD yeninden gündem oldu.

Amerika zalimi elini bir çekse ülkelerde huzur olacak. “Nehrin içerisinde balıklar kavga ediyorsa biliniz ki orada bir İngiliz gâvuru geçmiştir” diye söyleyen Kızılderili boşa dememiş…

Amerika düğmeye bastı. Kabil havalimanı başta olmak üzere Kabil'in çeşitli yerlerinde gerçekleşen terör saldırılarında yüzü aşkın kişi hayatını kaybederken, konuya ilişkin açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden “saldırıların faili olarak DEAŞ Horasan'ı gördüklerini ve kendi belirleyecekleri yer ve zamanda karşılık vereceklerini” söyledi.

Tavşan’a kaç, tazıya tut diyen ABD oyunları Afganistan’da başladı. Kabil'deki saldırıların, Taliban'ın ülkeyi kontrol ettiğini ilan etmesinden kısa süre sonra gelmesi düşündürücü değil mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları