Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ali Babacan’ın kararı

A+A-

Deva Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan “seçime kendi logomuzla, kendi partimizle tek başımıza gireceğiz” diyor. Masa altında neler oluyor ki bu noktaya geldiler. Başkaları gibi bir milletvekili olmak uğruna inançlarını varlıklarını CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’na rehin vermediler. Tebrik ediyorum. Daha önce de yazdım solu başa getireni millet de Yaratan da affetmez. Hele hele KHK ile atılanlar ile Suriyeli göçmenler konusundaki söylemleri asla bir arada olmak gerektiğini işaret etse de hala orada bulunmak kabul edilemez. %24 oyu olan CHP kendisinden fazla oyu olan diğerlerini rehin almıştır. Sağ görüşlü bir başkan adayını da istemiyorlar, o zaman en güzel çare bu olsa gerek.

DEVA’nın oylarını solcu araştırmacı Kemal Akkiraz bir ay önce %7 olarak ölçerken AK Parti’ye göz dağı vermek istiyor gibiydi. Şimdi tek başına seçime gireceğini söylerken de aynı Kemal AKKİRAZ %3 olarak ölçtüğünü söylüyor. “Yani DEVA tek başına girme bak oyun bu kadardır boyunun ölçüsünü alırsın” demek istemektedir. Ali Babacan’ın özellikle Güneydoğu’da epeyce bir taraftarının olduğu hatta Şanlıurfa’da ilk sırada olduğu söylenmektedir. Batman, Şırnak, Siirt, Bingöl’de de taraftarın bol olduğu anlatılmaktadır.

İç Anadolu ile doğuya da biraz itina gösterirlerse barajı aşmakta sıkıntı yaşamayacaktır. %15’lik kararsızların ekseriyeti AK Parti ile MHP’den koptuğu halde hiçbir yeri kendisine uygun göremeyenlerdir. Yani sağ görüşlülerdir. Bunlar CHP’ye oy vermezler. Zaten yolları kesişseydi çoktan CHP’ye destek olanlarla beraber süprülüp giderlerdi. Onları eksik bulan bu insanların gideceği bir adres yine sağ görüşlü ama CHP ile kader birliği yapmayı kendisine, inancına zül sayanlardır. Görülecektir ki İstanbul’dan da beklenmediği kadar yüksek oy alacaktır DEVA PARTİSİ. Kendi fikirlerini de hiç kimsenin esiri olmadan haykıracaktır.

Hesaplar karışır bekleyenler boşa beklerler, hayal kuranlar beyhude bir düş gördüklerini anlarlar. Daha gayretli, daha çok enerjik olarak tek başına belki de üçünü yolun mimarı olur. Elbette tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.