Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Alın size yiğit anası!     

A+A-

 

Bir çınar düşünün gölgesi ile kaç kişiyi kucaklar. Gölgeleri birer birer hakka yürüdü, ne çınar kaldı ne Yiğit’i...

Yüreklere bir fetih, hasretlere bir vuslat…

Yusuf yüzlü şehit...

Şimdi vuslat vaktidir...

Analar var yiğit doğurur diye bir söz vardır. İşte o ana, yiğit oğlu Ömer Halisdemir'e kavuştu. Vatan size minnettar! Bir Vatansever bir yiğit ve bir ölümsüz evlat doğuran Fadimana. Yetiştirdiğin evlat koca bir milleti felaketten kurtardı. Bekleyemedin değil mi anne? Sende kuş olup ta uçtun Ömer’ine “O”na kavuşmak için ne güzel bir gün seçtin. 30 kuştan biri alıp götürmüştür Fadimana anamızı. Böyle düşünmek bir başka duygulu. Oğluma gidiyorum diye sevinçle gitmiştir. Bizim gitmeye korktuğumuz yere o gülerek gitmiştir. Böyle bir yiğidin anasına da Kandil gecesi vefat etmek yakışırdı... Mahkeme-i Kübra'da alacak hakkını inşallah... Sen cennetin ayaklar altına serildiğinin en güzel örneğisin.

Ömer abimiz seni bekliyor annem ellerinde cennet çiçekleri senin o öpemediğimiz pamuk ellerini öpmek için bekliyor anne. Yüzyıl sonra oğlunu Ulubatlı Hasan gibi kahraman olarak anlatacak tarih. Dursun Ali Erzincanlı şöyle yazmış sosyal medyada. "Acaba Ömer'in sûretinde mi geldi? Kandilini tebrîk edip, aldı götürdü".

Soysuz hainlerin ayırdığını, Rabbim mübarek gecede yeniden bir araya getirdi. İnananlara Allah (cc) yeter. O ne güzel vekildir. Anacığım selam söyle Ömer abimize bizden. Ömer'ine komşu olasın, bu milletin öz anası. Nebî'nin sancağı size yâr olsun. Bizler için Evlat feda eden Anayı Fatiha-i Şeriften Mahrum bırakmayalım İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn. Allah rahmet eylesin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.