İhsan Akça

İhsan Akça

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Allah sağlıkçılarımıza kuvvet versin

A+A-

Bu milletin vazgeçemeyeceği nimetlerden ikisi gündemimizdedir. Birincisi dağ, taş demeden terör belasını milletimizin üzerinden atmaya çalışan milletimizin kahraman askerleri, kahraman emniyet teşkilatı, onların candan dostları korucularımız sayesinde sizler de bizler de işimizde gücümüzde huzur içinde uğraşıyoruz. Allah onların ayağına taş değdirmesin diye dualar ediyoruz. İşte bu birinci nimetimiz sayesinde hürriyetimizi yaşıyor, bayrağımızı dalgalandırıyor, ezanlarımızı huzur içinde dinliyor, hepimizin evlatları olan Mehmetlerimize başarılar diliyoruz.

Gündemimizde olan ikinci nimetimiz ise sağlıkçılarımızdır. En tabanından en tepesine kadar sizlere minnettarız. En büyük nimetlerden biri olan sağlığımızı sizlere emanet ediyoruz. Bakanımızdan odacımıza varıncaya kadar hastanelerimizin baş tabibleri, il sağlık müdürleri, cerrahlarımız, uzman doktorlarımız, asistanlarımız, hemşirelerimiz, hasta bakıcılarımız hülasa sağlığımızla ilgili herkese teşekkür etmeyi borç biliyoruz. İnsanların sağlığıyla ilgilenen her kesimdeki elemanların Allah ellerine, yüreklerine güç ve kuvvet versin. Onların varlığı bizlerin teminatıdır.

Dağda taşta terörle uğraşan aslanlarımıza da her zaman siz sağlıkçılar yetişiyor, yaralananların ilk yarasını ve tedavisini de sizler yapıyorsunuz. Onlardan sizi, sizlerden onları ayırmak mümkün değildir. Doğunun bu kış gününde doğum yapacak kadınlarımıza siz yetişiyor, karlı yollarda mücadele ediyor, onun sağlığına kavuşması için kendi sağlığınızı tehlikeye attığınız zamanlar bile oluyor. Ama bu sizi korkutmuyor, görevinizin kutsallığına inanıyorsunuz. Sel suları içine yarı bedenine kadar girip hastasına koşan hemşireyi unutmak mümkün mü? Onu şükranla anmayacağız da kimi anacağız? Ameliyat masasında saatlerce ter dökerek hastasına şifa olmaya çalışan cerrahlarımızı anmayacağız da ne yapacağız? Kalbi duran hastasını hayata kazandırmaya çalışan doktorlarımıza saygı göstermeyeceğiz de ne yapacağız? İğne yapan, serum takan, hastasının tedavisinde severek hizmet eden hemşirelerimizi saygıyla anmayacağız da ne yapacağız? Allah hiçbir sağlıkçımızın ayağına taş değdirmesin. Hizmetlerini huzur içinde yapmayı nasip etsin. Onları da ailelerine çocuklarına bağışlasın.

Korona’dan dolayı aşı çalışmalarıyla uğraşanları da unutmayalım. Onlara da Allah’tan kolaylıklar sağlamasını dileyelim. Bu arada çok az da olsa sağlıkçılarımızı rahatsız eden vatandaşlarımız oluyor. Onları da affetsinler, bu durumları milletimizin kınadığını da unutmasınlar. Tekrar milletimizin sizlere minnettar olduğunu bilmenizi bekler, başarılar dileriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.