Eyüp Kara

Eyüp Kara

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Amasız fakatsız…

A+A-

Meşhur Gezi olaylarının bu 9’uncu yılı geride kaldı. Kimileri onur dedi, kimileri gençlik kendini buldu dedi, kimileri de bu bir iktidara başkaldırma ve ayaklanmaydı.

Herkes kendi çerçevesinden baktı, kimi ihanet dedi, kimi bu bir özgürlüğün ayak sesleriydi dedi. Dediler de dediler. Uzun yıllarda tartışılmaya ve farklı kesimlerden farklı tepkiler görmeye devam edecektir sanıyorum.

Taksim Gezi Parkı’nda ayaklar kesiliyor diyerek 28 Mayıs tarihinde başlatılan ağaçlara sahip çıkıyoruz diyerek ayaklanma çıkaran bir kesimin bu arzusu isteği 30 Ağustos 2013 tarihinde devletin artık yeter demesiyle sona erdi.

Gezi olayları sona erdi fakat etkisi ve zararı çok oldu. Gezi olaylarına sahip çıkıp ülkesine hainlik edenler ve ülkesinin seçilmiş Cumhurbaşkanına ve hükümete gözdağı verip devirmek için sahneye çıkanlar o gün kahraman ilan edilmişti.

Şimdi onlar hain ve ihanetle suçlanıyorlar. Bana göre de masum bir istekle başlayan Gezi olayları daha sonra çığırından çıkmış hem esnaf hem vatandaş büyük zorluklar yaşamıştı. Adeta işgal yaşanmıştı o bölgede.

Ben her zaman açık görüşlülüğümle Gezi kalkışmasının amasız, fakatsız, apaçık bir ihanet olduğunu her zaman savundum ve savunmaya devam edeceğim. Çünkü yapılanın ağacı korumak, yeşili sevmek falan olmadığı daha sonra ortaya çıktı.

Bana göre  ülkemize en güzel yıllarını kaybettiren, demokrasimize ve ekonomimize en büyük darbeyi vuran, seçilmiş hükümeti vandallıkla devirmeyi amaçlayan, terör örgütlerinin panayır alanına dönen Gezi kalkışması amasız, fakatsız, apaçık bir ihanettir daha ötesi yok.

Yani kimse bana Gezi olayları masum bir yürüyüş diye savunmaya kalkmasın. Çünkü ülkeye verdiği zararları saymakla bitmiyor. Masum diye başlayan bir ağaç sevdasının sonunda yürüyüş adeta terör örgütlerinin gövde gösterisine dönüşmüştü hatırlarsanız.

Ağaç seviyoruz diye ortaya çıkan sanatçılar ülkenin birçok sıkıntılı zamanında adeta üç maymunu oynadılar. Yanan orman yangınlarında hiçbirini göremediğimiz gibi eline kaz alıp ortaya çıkan birilerinin desteklediği olayların sonunda gördük ne kadar masum olduklarını.

Esnafın dükkanlarını yağmalamak, işyerlerinin açılmasına izin vermemek daha ötesi masum vatandaşlara yaptıkları davranışlar unutulmaz ve unutulmayacak. Polise yapılan saldırılar, hakaretleri masum göstermeye çalışan zavallılar bugün ortalıkta görünmüyor.

Yakılan otobüsler, ambulanslar, özel araçlar, soyulan dükkanlar daha neler neler insan saymakla bitiremiyor. Şimdi kalkmış muhalefet Gezi onurumuzdur, Gezi gençlerin zaferidir falan zırvalıklar söylüyor ama siz onlara bakmayın onların derdi ülke değil, onların derdi birilerine şirin görünmek.

Geziye sahip çıkanların tamamına bakın ülkesinin iyiliğini isteyen tipler mi? Tamamına bakın yabancı ülkelerin fonladığı gruplar ve terör seviciler. Hal böyle olunca nasıl bir ağaç sevgisi bu diye insan sorgulamadan edemiyor.

Yahu ülkesini seven insan otobüs yakar mı? Ülkesini seven insan polisine, askerine taş atar mı? Gel de buna vatanseverlik de gel de buna masum bir ayaklanma de. Bunların masum ayaklanması buysa Allah daha kötüsünden korusun..

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.