Zafer ÇAM

Zafer ÇAM

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Amerika bu

A+A-

Batan gemiyi herkesten önce "kaptan", yani ülkenin "Cumhurbaşkanı" Amerikan tazısı Eşref Gani can derdine düştü.

Cumhur Gani Makamı, tahtı, köşkü tek mermi atmadan terk etti. Korkudan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve ekibi Afganistan’da… Kaçtı. 

Afganistan'da var olan yapay kukla rejimin işi bitti. Sırtını Amerika’ya dayayan kukla liderler gücü Amerika’da alırsanız. Eninde sonunda kaçacak delik ararsınız. 

Amerika’yla aynı çuvala girerseniz zehirlenirsiniz. Kuduz köpek kendi ölür fakat daladığını da öldürür diye boşa dememişler.Bugün Amerika kimi dalarsa ya ölüyor ya da kaçacak ülke arıyor. Amerika hangi kukla liderin arkasında durduysa filmin sonun hep aynı oldu.

Amerika bu. İran şahı Rıza Pehlevi yıllar öncesinde Amerikan’ın sadık müttefikiydi. İran Amerika’nın Ortadoğu üstüydü, körfez karakol komutanı şah ülkeyi terk etiğinde Amerika’ya bile alınmadı.

Amerika bu. Yıllarca İran rejimine karşı Saddam’ın yanında durdu, silah verdi, asker verdi, sonunda Saddam’ın kellesini darağacında aldı. Saddam şeytanla bir olmuştu, çünkü şeytanın koynuna girmişti, dost sanmıştı. Ölümü koynuna girdiği şeytan Amerikanın elin de oldu.

Amerika bu. Kim ki Allahın yanında değil şeytan Amerikanın koynunda olduysa sonu hep aynı oldu. Ey satılmış kukla liderler bırakın şeytanın yanında yer almayı. Sizleri var eden, güç, kuvvet veren, Allaha dönün onun emrinde olun ve yeryüzüne halife olun.

Hiç mi aklınız kullanmayacaksınız. Her zaman aklınızı Amerika’ya kiraya mı vereceksiniz. Aklınızı kiraya verdiğiniz Amerika sizi nasıl yüz üstü bıraktı bakın görün artık.

Ansızının ülkeyi Taliban’a bıraktı. Sizleri tahtınızda, köşkünüzde, dolarlı maaşınızda etti. Amerika bu. Kabil Havaalanındaki dehşet bir izdihamı dünyanın gözleri önüne serdi. Kargo uçağına alınmayan Afganlı Amerikan tazılarının hali ibretlikti…

Amerikanın maaşıyla beslenen Afgan tazılarını sonu av oldu. Tazıyı bilirsiniz kendi yemez avladığı avı sahibine geddirir. Afgan paralı tazı askerlerin sonu bugün ibaretlik…

Hiçbir zaman tazı olmayın avcı siz olun kendiniz için av yapınız. Yıllarca Afgan halkına zulüm ettiniz, Amerika ya tazı oldunuz, bugün ortada av gibi kaldınız. Amerika bu. Amerikan Silahlı Kuvvetlerine bağlı tazılar özel uçakla tahliye edildi!

Bir tarafta, hareket halindeki kargo uçağına binebilmek için birbirlerini ezen dolar maaşlı tazılar… Diğer yanda, özel uçağın koltuğunda ABD’ye seyahat eden Amerikan tazıları!

Yüzüstü bıraktığı işbirlikçi Afganlara, tazı kadar bile kıymet vermeyen ABD’den bahsediyoruz. Amerika bu….

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları