Başkent Aksaraylılar iftar yemeğinde buluştu

Başkent Aksaraylılar iftar yemeğinde buluştu

Başkent Aksaraylılar Platformu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği iftar yemeği Ankara’da yaşayan Aksaraylı akademisyen, adli ve askeri erkan, bürokrat, iş insanları ve milletvekillerini bir araya getirdi.

A+A-

Başkent Aksaraylılar Platformu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği iftar yemeği Ankara’da yaşayan Aksaraylı akademisyen, adli ve askeri erkan, bürokrat, iş insanları ve milletvekillerini bir araya getirdi. Yoğun katılımın olduğu iftar yemeğine Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, eski Gümrük Bakanı Cenap Aşçı, eski TETAŞ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Akpınar, AKENSA ENERJİ Sahibi ve Genel Müdürü Yaşar Öztürk, Başarsoft Kurucu Ortağı Ahmet Dabanlı, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, THK Rektörü Ahmet Erman Akbulut, ATB Başkanı Hamit Özkök, Yargıtay Üyeleri Yılmaz Karaboduk ve Ramazan Ülger,  Siber Suçlar Daire Başkanı Kerim Altıay, Mahmut Öztürk, Osman Ertuğrul, Ali Rıza Özdemir, Yaşar Bekleviç, Necati Belgemen, Fahri Solak, Aksaray Ticaret Borsasından üyeler, belediye başkanları, parti temsilcileri, STK başkan ve temsilcileri katılım ve destek sağladılar.

aksaray-iftari-12.jpg

AKSARAYLI MEHMET ALTINSOY ANILDI

Eski devlet bakanı, milletvekili ve Ankara’nın ilk büyükşehir başkanı Aksaraylı Mehmet Altınsoy’un Ankara ile Aksaray’ı birleştiren en önemli isim olduğunun belirtildiği programda ruhuna Fatiha okundu. Hem Ankara’daki bakanlıkların çeşitli kademelerinde görev alan akademisyen, bürokrat, iş adamları ve hemşerilerin bir araya gelmesi, hem de Aksaray’daki STK’ların, bürokrasi ve siyasetçiler ile güçlü birlikteliği sağlamak amacıyla yola çıkan platform ve STK temsilcilerinin birlikte düzenlediği iftar programına 250 civarında misafir katıldı.

GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİRELİM

Aksaray’ın Ankara Adana ve Mersin ile Konya Kayseri güzergahlarının kesişim noktasında Ankara’ya komşu, hızlı büyüten nüfusu, sanayisi ve ticareti ile bölgesel ve ulusal yatırımlardan hak ettiği yatırımı alabilmesi, sosyal birlikteliğin sağlanması, ticaret ve iş birliklerinin artırılması, Ankara’daki Aksaraylılar ile Aksaray’ın yerel güçlerinin birleştirilmesi amacıyla düzenlenen programlar ve iftar yemeğinin en büyük hedefi olduğunu Platform adına belirten Ahmet Dabanlı, hem Ankara’dan hem de Aksaray’dan katılan hemşehri ve misafirlerine katılımları için teşekkür etti. Önce Türkiye sonra Tüm Dünyadaki Aksaraylıların Ankara’daki iletişim ve odak noktası olmayı hedefleyen platform 2017’den bugüne faaliyetlerini artırarak çoğaltmaktadır. Aksaray’da kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve işadamlarımız ile koordineli bir şekilde hareket ediyoruz. Yaptığımız çalışmaların hemen hemen tamamında Aksaray Ticaret Borsamız ile Ticaret ve Sanayi Odamızla birlikte hareket ediyoruz. Bu anlamda bizlere sonuna kadar desteklerini veren ve bizleri yalnız bırakmayan ATSO Başkanımız Cüneyt Göktaş’a, Ticaret Borsası Başkanımız Hamit Özkök’e, Başkent Aksaraylılar platformu olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

aksaray-iftari-11.jpg

GÖKTAŞ: AKSARAY SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

Ankara’da Aksaraylı bürokrat ve işadamları ile bir araya gelmekten onur duyduklarının altını çizen ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’ta yaptığı açıklama da “11 ayın sultanı mübarek ramazan ayını idrak ettiğimiz bugünlerde ülkemizin başkenti Ankara’da sizlerle bir araya gelmekten onur ve mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Başkent Aksaraylılar platformu olarak bugüne kadar Ankara’da şehrimizi en iyi şekilde temsil eden sizlere her türlü desteğin verilmesi gerektiğinin bilincindeyiz fakat sizlerden de isteğimiz hızla büyümekte ve gelişmekte olan Aksaray’a yatırımlar ve ihtiyaçlar noktasında gerekli adımların atılmasına destek olmanızdır” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

“Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak bundan önceki zaman zarfında olduğu gibi bundan sonraki zaman zarfında şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” diyen Başkan Göktaş, “Göreve geldiğimiz gün üyelerimize verdiğimiz sözlerimizin gerçekleşmesi adına tüm çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Yeni bir organize sanayi bölgesinin kurulması, Aksaray belediyesi ve odamızın birlikteliği ile modern bir mobilyacılar sitesinin inşa edilmesi, ilçelerimizde sanayi kentlerinin yenilenmesi ve üzerinde en çok durduğumuz projelerin başında gelen güneş enerjisiyle seracılık alanının gerekli desteği alarak, yatırıma kazandırılması için çalışıyoruz. İşte bu noktada bir şeyin altını çizmek istiyorum. Bilmenizi istiyorum ki “Aksaray’ı gelecek Türkiye’nin sanayi, turizm, tarım, hayvancılık şehri yapmak” bizlerin olduğu kadar sizlerin de elindedir. Bu anlamda elimizi hepimizin birlikte taşın altına koyarak çalışmalar yapmalı, projeler üretmeli, devletimizin yatırımlarını artırmasını sağlamalıyız” dedi.

ÖZKÖK: BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Programda konuşan Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Özkök’te yaptığı konuşmasında; “Kurulduğu günden bu yana Ankara’da şehrimizi en iyi şekilde temsil eden Başkent Aksaraylılar platformu ile koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Her yıl hem Aksaray’da hem de Ankara’da bir araya gelerek ilimizin geleceğine yönelik adımlar atıyoruz. Geçtiğimiz aylar içerisin de Platform üyelerini Aksaray’da misafir ederek ne tür çalışmalar yürütebiliriz noktasında istişarelerde bulunduk. Aksaray’da gerek Tarımın gerek Sanayi’nin gerekse de Hayvancılığın gelişmesi ve büyümesi adına projeler üretilmesi ve Ankara’da bu projelere desteklerin verilmesi noktasında kararlar aldık. Birlik ve beraberliğin temsili olarak attığımız bu adımlar ilerleyen dönemlerde şehrimize yönelik olarak meyvelerini mutlaka verecektir. Ayrı gayrının olmadığı bir ortam inşa edebilmek ve ortak aklın gücüyle hareket etmek adına atılan bu adımlar son derece önemli ve yerindedir. Bizler Aksaray’ın her alanda gelişme göstermesi ve bulunduğu stratejik konumunda önemini kullanabilmesi adına her türlü desteği vermeye hem Ticaret ve Sanayi Odamız hem de Ticaret Borsamızla her daim hazır durumdayız. Bu noktada düzenlenen bu organizasyonda yapacağımız istişareler bizlerin önünde yol gösterici olacaktır ”dedi.

MİLLETVEKİLLERİ VE BELEDİYE BAŞKANLARINDAN MESAJLAR:

Toplantıda konuşan Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, “Bu program vesilesiyle Hemşerilerimiz toplayan Başkent Aksaraylılar Platformuna teşekkür ettiğini ve her zaman destek olacağını belirtti. Davetli olduğu birçok iftar programına mazeret bildirip hemşerilerinin arasında olmak için İftara katıldığını söyleyen Erel, Aksaraylılar olarak birbirimize daha tutkun olmalıyız ve daha fazla yardımlaşmalıyız. Birlikte Aksaray’a ve hemşerilerimize destek olmalıyız” dedi. “Aksaraylıların birbirlerini çok sevmesi gerektiğini, çok övmeleri gerektiğini söyledi. Erel “Uzayan Kol Bizden Olsun” hemşericilik duygularımızı geliştirildim. Gönül bağımızı kopmayacak şekilde kuvvetlendirelim. Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir konuşmasında, “Ortaköy belediyesi olarak Başkent Aksaraylılar Platformuna her zaman desteğe hazırız dedi. Ağustos ayında Yunus Emre Diyarı Ortaköy’e hemşerilerimiz davet eden başkan Özdemir, Bu birlikteliğin inşallah Ortaköy’de sizleri ağırlayarak devam ettirmek istiyoruz diyerek programdan memnuniyetini”belirtti.

Programda konuşan eski milletvekili Mahmut Öztürk, “Aksaray’ın Tarihi ile ilgili bir kitap hazırlığında olduğunu, tüm köylerin tarihçesini incelediğini, MÖ 3000 yılına kadar kayıtlara erişildiğini ve bunu Aksaray’a hizmet etmek amaçlı yaptığını, yazın bitecek kitabın Platform aracılığı ile dağıtacağını” iletti.

DABANLI’YA PLAKET VERİLDİ

Çok sayıda davetlinin katıldığı iftar programı, Başarsoft Kurucu Ortağı, Şirket Genel Müdür Yardımcısı ve Başkent Aksaraylılar Platformu Başkanı Ahmet Dabanlı’nın ATSO ve ATB başkanlarına destekleri için plaket vermesi ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanları Cüneyt Göktaş ve Hamit Özkök, Başkent Aksaraylılar Platformu Başkanı Ahmet Dabanlı’ya plaket takdim etmesi ile son buldu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.