Federasyon ve Derneklerin Kararı Özhaseki

Federasyon ve Derneklerin Kararı Özhaseki

Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki’ye destek mesajı verdiler. 

A+A-

31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri öncesinde Ankara’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri “Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Buluşmaları” kapsamında Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde bir araya gelerek ortak basın açıklaması düzenledi. Toplantıda alınan ortak kararla AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki’ye tam destek geldi.

10 FEDERASYON 186 DERNEK BAŞKANI BİR ARADA

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Buluşmaları kapsamında düzenlenen toplantıya Kayseri Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Ulvi Bakır, Kastamonu Dernekler Federasyonu adına Başkan Yardımcısı Nagehan Akbaba, Nevşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Eren, Kırıkkaleliler Vakfı Başkanı Aytekin Araç, Ankara Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Nejdet Gökçe, Tokat Dernekler Federasyonu Başkanı Kamil Dündaroglu, Bilecik Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Akgül, Sinoplular Dernek Başkanı Kenan Güllü, Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Abdullah Kılınç, Karadeniz Derneği adına Osman Altun, Rize Derneği adına İsmail Sargı, Ankara'daki Konyalı Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Erkoç olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

haseki-destek.jpg

STKLAR TOPLUMUN SESİDİR

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları buluşmaları kapsamında 10 federasyon başkanı ve 186 dernek yöneticisi adına bir konuşma yapan Ankara'daki Konyalı Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Erkoç, “Sivil toplum örgütleri, demokrasilerin olmazsa olmazı olarak toplulukların seslerini duyurabilmelerinin en önemli vasıtalarından biridir. Ülkemizdeki sivil toplum örgütlerinin güçlenmesi, ülkemizin refah ve mutluluğunun artması, hak ve özgürlüklerimizin çok daha fazla güvence altında olması hepimizin ortak temennisidir. Ancak sivil bilincimizin ortaya konması adına sizlerle birkaç istatistiki bilgiyi paylaşmak istiyorum. Türkiye'de 115407 faal dernek var. Hemşeri derneklerinin bölgelere göre dağılımında yüzde 53,5 ile Marmara ilk sırada yer alırken İç Anadolu Bölgesinin oranı ise yaklaşık yüzde 22 civarındadır. İllere göre dernek sayıları bakımından 11.115 dernek ile Ankara İç Anadolu Bölgesinin en fazla dernek sayısına sahip ilidir. Derneklerimizin 4522 adedi hemşeri dayanışma dernekleridir. Üzülerek söylemeliyim ki %86 oranında hiçbir derneğe üye olmayan nüfusumuz var. Üye olanlar arasında erkeklerin oranı %11, kadınların oranı sadece %3 civarında. Bu oranlar nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın sivil toplum kuruluşlarına ve siyasi çalışmalara mevcut durumdan çok daha fazla katılım sağlamalarını gerekliliğini ortaya çıkarıyor” dedi.

ksks-002.jpg

SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDEYİZ

Başkan Mehmet Erkoç konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Ülkemizin etrafında cereyan eden, ciddi manada güvenliğimizi tehdit eden terör olayları ve dünyanın birçok yerinde yaşanan kargaşa ve küresel olayların etkisi altında 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Yerel Yönetimler Seçimi Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçildikten sonra yapılan ilk yerel seçimler olması nedeniyle oldukça önemlidir. Bizler doğduğumuz yere olan sorumluluklarımızın bilincinin yanında, doğduğumuz yer olan, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz Ankara'mıza karşı sorumluluklarımızın da farkında olan Ankara'da yaşayan sivil toplum kuruluşları olarak bu seçimlerle ilgili kanaatlerimizi paylaşmak üzere bir araya geldik. Hemşerilerimiz arasında dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak amacıyla tüzüklerimizde belirlediğimiz faaliyetleri gerçekleştirmenin yanında, ülkemizi ilgilendiren her türlü sosyal ve siyasal olaylara ilişkin görüş ve önerilerimizi belirtmeyi de en temel görevlerimizden biri olarak görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

dessteke.jpg

ÖZHASEKİ’YE DESTEK VERECEĞİZ

Başkan Mehmet Erkoç, “Bizler milli ve manevi değerlerimize bağlı, dedelerimizin bu vatanın bekası için kurtuluş savaşında verdikleri mücadeleyi bilen sivil toplum temsilcileri olarak. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden gezi olayları, 15 Temmuz darbe girişimi gibi olaylarda nasıl direnip mücadele verdiysek bundan sonra da her türlü fedakarlığa hazır sorumluluk sahibi bireyleriz. Üzerimize aldığımız bu sorumluluk kapsamında; 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler seçimlerinde ülkemizin her yöresinden kardeşlerimizin yaşadığı, Tüm devlet kurumlarının içinde yer aldığı memur kenti olmasının yanında, üniversite ve sanayi kentimiz tipik bir Türkiye modeli olan Başkent Ankara'mızda AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye destek olmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

HALKA HİZMET İÇİN ÖZHASEKİ

Bu kararı alırken bireysel gözlemlerinin yanında kanaat önderlerinin de görüşlerini aldıklarını ifade eden Mehmet Erkoç, “Zaman zaman istişare toplantıları yaptık. Adaylarımızın Ankara için düşündükleri projelerine baktık. Yapılması taahhüt edilen projelerin yapılabilirliğinin yanında finansal kaynaklarının belirtilmiş olmasına, devlet yönetimi ile yerel yönetimin uyum içinde çalışarak halka hizmeti öncelik edinmiş, hayata dokunan projeler olmasına dikkat ettik. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olan Sayın Mehmet Özhaseki'nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde ve bakanlık döneminde yaptığı hizmetlerini Ankara'mız içinde yapacağına inanıyoruz. Bizler; Türkiye'nin dört bir yanından gelmiş, Ankara'da yaşayan, geçimimizi buradan sağlayan 10 federasyon ve 186 derneğin temsilcileri olarak Sayın Mehmet Özhaseki'yi ve projelerini destekliyor, seçimlerin Ankaramıza ve ulkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.