Geleceğin bilim insanları

Geleceğin bilim insanları

Sincan İlksan İlk ve Ortaokulu öğrencileri etkinliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. İlksanlı öğrenciler son olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinlikleri kapsamında okullarından bir fuar düzenledi.

A+A-

Sincan İlksan İlk ve Ortaokulu öğrencileri etkinliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. İlksanlı öğrenciler son olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinlikleri kapsamında okullarından bir fuar düzenledi.

PROJELER TANITILDI

Projedeki Danışman Öğretmenleri Alim Öz, Yaşar Bakır, Sevinç Yacı, Nazan Karabulut, Ebru Esin Küpeli, Serap Bay, Gülşen Yılmaz, Feyza Kasap, Nursel Ataman, Habibe Çal ve Aynur Yılmaz tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından onaylanıp, desteklenen fuarın açılışına, Sincan Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Yenikent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü, Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü, ODTÜ Mezunları Ortaokulu Müdürü, Yavuz Sultan Selim Ortaokulu Müdürü, Yenikent İlkokulu Müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Kurdele kesilmesinin ardından, ziyaretçilere öğrenciler tarafından hazırlanan projeler hakkında bilgi verildi.

yenikent-ilksan-1.jpg

GELECEĞE IŞIK TUTACAKLAR

Okulda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı hakkında konuşan İlksan Okul Müdürü İbrahim Ayhan, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bu çalışmalara çok emek verdi. Projeler öğrencilerimizde daha çok merak uyandırdı ve başarılarına ışık tutacağına, araştırmacı yanlarının gelişimine katkıda bulunacağına inanıyorum" dedi.

20 PROJE SERGİLENDİ

Toplamda 20 projenin sergilendiği fuarda yer alan projeler; Karbonatın Hayatımızdaki Yeri, Asit Etkisi, Tohum Bombası, Küflenmeyi Gözlemleyelim, Solucan gübresi ile gelişiyorum, Işık renginin bitki gelişimine etkisi, Deterjanlı suyun bitkilerin gelişimine etkisi, Hava! yiyeceklerime dokunma, Ben küçük Mimar Sinan’ım, Besin Avı Oyunu, Fillerin Diş Macunu, Levitron (Uçan Topaç), Çöp Yutucu, Hologram, görüntüler canlanıyor, Kuzeyden doğan güneş, Yüzük oyunu, Ateşin Dansı (Rublen Alev Borusu), Yoğunluk kulesi, Üç duyulu robotum, Ressam Robot Üç binin üzerinde öğrencinin ziyaret ettiği Bilim Fuarında ziyaretçiler de deneyler yaparak, yaşayarak, görerek hatta yarışarak fuarın tadını çıkarttılar.

YENİKENT İLKSAN ATIK PİL TOPLAMADA REKORA DOĞRU GİDİYOR.

İlksan İlk ve Ortaokulu öğrencileri okullarından anlamlı bir etkinlikle farkını ortaya koydu. Çevre Bakanlığı ile Sincan Belediyesi tarafından organize edilen atık pil toplama kampanyasına katılımda 445 kilogram atık pil toplayan okul birinciliğe aday. Kampanyayı organize eden okul müdür yardımcısı Abdil Başkan, “Değerli öğretmenlerimizin teşvikleri neticesinde öğretmen ve öğrencilerimizin katılımları ile yaklaşık yarım ton atık pil topladık. Bu öğrencilerimizin daha temiz bir çevre için çabasının sonucu. Kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.