Salih Alver: Birlikteliğimiz 40 yıldır sürüyor

Salih Alver: Birlikteliğimiz 40 yıldır sürüyor

Başta Ankara olmak üzere, ülke genelindeki 1979 mezunu emekli deniz Astsubayları, her yıl geleneksel hale getirdiği buluşmalarının 40. Yılına denk gelen bu seneki etkinliklerini Ankara Gür Kent Otel’de yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. 

A+A-

GÜLAY ERTUNÇ
 

1979 Mezunu Emekli Deniz Astsubaylarının, mezuniyetlerinin 40’ncı yılı nedeniyle düzenledikleri etkinliğin ilk durağı Anıtkabir oldu. Atatürk’ün mozolesine ve silah arkadaşları adına çelenk koyan emekli deniz astsubaylarının , eş ve çocuklarının da dahil olduğu 190 kişilik bir grupla gerçekleştirilen Anıtkabir ziyaretinde, Sınıf Birliği Başkanı Ömer Sedat Nemli, Anıtkabir anı defterinde duygularını “Mezuniyetimizin 40’ncı yılı nedeniyle gelmiş olduğumuz manevi huzurunuzda ve aziz hatıranız önünde saygıyla ve minnetle eğiliyoruz. Açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefe durmadan yürüyeceğimize, bize emanetiniz Cumhuriyete, İlke ve İnkılaplarınıza canımız pahasına sahip çıkacağımıza ant içeriz” şeklinde ifade etti.

img_1362.jpg

ANKARA’DA AĞIRLAMANIN GURURU YAŞIYORUZ

Anıtkabir ziyaretinin ardından 190 kişiden oluşan mezunlar, eş ve aileler, daha sonra akşam Gala yemeğinde bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan 1979 Mezunu Emekli Deniz Astsubayları Sınıf Birliği Ankara temsilcisi Salih Alver, mezuniyetlerinde 40 yılını doldurmuş deniz astsubaylarına seslenerek, “Arkadaşlarım, 40 yıl dile kolay. Bir ömür sığacak bu yıllara, yıllar içinde değişen konumlarımıza ve yaşanmışlardaki farklılıklarımıza rağmen, bizleri bir araya getiren ve buluşmamızı sağlayan, Sınıf Birliği Başkanı Ömer Sedat Nemli ve birliğimize katkı sağlayan diğer tüm arkadaşlarıma, şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

img_1372.jpg

ESKİ GÜNLER YAD EDİLDİ

Eski günlerin yad edildiği yemekte konuşan Sınıf Birliği Ankara Temsilcisi Salih Alver “Yurdumuzun çeşitli illerinden gelerek gecemize iştirak eden siz değerli dostlarımızı, ekip olarak başkentimiz Ankara’da ağırlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz. Gecemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu seneki organizasyonumuzun bizim açımızdan özel bir önemi var. Mezuniyetimizin 40.yılı ve bu yıla atfen, Ankara’da bir araya gelmiş bulunuyoruz.  Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz Anıtkabir ziyaretimiz ve Ata’nın huzurunda ailece ve hep birlikte saygı duruşunda bulunmamız, sınıf buluşmamız adına müstesna bir anı olarak yer alacaktır” dedi. 

img_1332.jpg

BİZLER HER ZAMAN BİRARAYA GELEN SIKI DOSTLARIZ

40 yıllık bir ömrün yaşanmışlıklarını anlatan Alver “40. yıl Ankara buluşmamıza özel ilgi göstererek maksimum katılım sağlayan siz değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Bizler çocukluk yaşlarımızı birlikte yaşamış, gençliğimizi birlikte geçirmiş ve halen zaman zaman bir araya gelen sıkı dostlarız. Bizim birlikte yaşadığımız muhteşem anılarımız var. Biz burada bu anılarımızı paylaşıp eskileri yad edeceğiz” dedi. Geçtiğimiz yıl, bize bu senenin organizasyon görevi verildiğinde, Ankara grubumuz olarak heyecanlanmış ve birazda endişelenmiştik. Süreç içerisinde gördük ki, inisiyatif alan, sahaya inip koşturan, planlı, çözüm odaklı ve bu görevi başarı ile yapacak bir ekibimiz var. Onlar bizim için en uygun organizasyon ve konaklama olanaklarını bulabilmek için sabırla koşturdular. Başından sonuna kadar organizasyonumuza katkı sağlayan ve şu anda aramızda olan bu arkadaşlarıma yani Ankara ekibimizi kutluyor ve ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

resim1.jpg

EĞLENCEYE DOYDULAR

Gala gecesinin ilerleyen kısmında katılımcılar, Hava Kuvvetleri Caz Orkestrası Komutanlığı da yapmış olan Sami Köse’nin müzikleri eşliğinde dans etti, oyunlar oynadı, halaylar çekti. Geceyi dolu dolu yaşayan 1979 mezunu emekli Deniz Astsubayları, eş ve çocukları, hep bir ağızdan söyledikleri İzmir Marşı ile eğlenceyi sonlandırdılar.

img_1386.jpg

img_1300.jpg
 

1979 Mezunu Deniz Astsubayları Derneği'nin Anıtkabir ziyareti

1979 Mezunu Deniz Astsubayları Derneği'nin Anıtkabir ziyareti

1979 Mezunu Deniz Astsubayları Derneği'nin Anıtkabir ziyareti

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.