Uğur Böceği

Uğur Böceği

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Anadolu'm

A+A-

Ne kadar büyüktür Anadolu’m. Türküsü dolanır dilimize. Gönlümüzde bir başkadır Anadolu. Acısıyla, tatlısıyla bir başkadır, Anadolu. Bir karış toprağı için ne mücadeleler verdi; atalarımız. Taşına, toprağına, bir tanecik yaprağına kurban olduğumuz, Anadolu.

Her güzel günümüzü borçlu olduğumuz şehitlerimiz. Başkumandanımız M. Kemal ATATÜRK. Anadolu’dan başladı, başkaldırımız. Ta dibimize kadar gelen düşman Polatlı dua tepede yeter artık, dur dediğimiz. Türkün şahlanışı, yarınların mimarı olan Anadolu; sen ne büyüksün Anadolu.

Yarınlara umut olacak evlatlarımızı bağrında yetiştiren, Anadolu. Şahlanacaktır yine milletimiz, ilimi kendine şiar edecektir, gençliğimiz. Ufuklarda güneş daha çok parlayacak, inşallah yarınlar daha çok aydınlanacak, düşmanın gözü kamaşacak, hayran kalacak bu vatanın evlatlarına, Türk Milleti elbet yeniden dünyaya önder olacak.

Anadolu’m önderdir yarına, Anadolu’m güneştir, ülkemize. Anadolu’mun toprağı bereket, insanı candır. Huzur verir toprağı, dosttur, insanı. Zorluluklara karşı tek yürektir. Bahçesinde güllerimiz var. Dosta gülleri kokar. Düşmana dikeni batar. Havası, suyu bir başkadır. Köylerinde kuzular meleşir. Çocuklar birbiriyle güreşir. Ağaçları huzur, meyveleri tat verir, hayata. Mis gibi kokar domatesleri. Şu an köylerimizde çok az köylümüz kalsa da. 

Hayallerimiz büyük bizim; umutlarımızda. Yarınlar için mücadele eden biziz, çünkü biz Anadolu’yuz.

Anadolu’nun sesi gürdür. Kulak verirsen duyarsın. Anadolu kırmaz, dökmez. Vatanına ihanet etmez. Türk bayrağı hayattır, onun için; namustur. Canından aziz bilir, vatanını Anadolu’mun insanı. Bir bakarsın ki, bir çocuğun başını okşar; bir bakarsın düşmana aman vermez. Verdiği sözden asla dönmez. Çünkü özü birdir, sözü birdir, Anadolu’mun insanın.

Sessizdir normalde insanımızın. Dedim ya! Kırıp dökmez. Toprağına ihanet etmez. İhanet edeni de asla affetmez. Çünkü kanı deli akar. Delikanlıdır Anadolu’m.

Anadolu’muzun bir sesi var, dünyaya açılan pencerede. Sessiz çoğunluğun sesidir; bu. İnsanımızın nefesidir; bu. 36 senedir. Anadolu insanımızın, bu sessiz ama gönlünün, kalbinin güzelliklerini, hasletlerini, isteklerini, yaşadıklarını, güzellikleri ve de hayatının zorluklarını dile getiren, arzularına tercüman bir gazete milletimizle Türk bayrağımızın gölgesinde, çalışanlarımız, yazarlarımız, emeği geçen herkes ve siz güzide okurlarımızla beraber hep beraber nice mutlu yıllara.

“Sessiz çoğunluğun sesi ANADOLU GAZETESİ nice nice mutlu yıllara”…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.