Sevim Kansuva

Sevim Kansuva

Estetisyen - Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Andropozda bakımın önemini atlama

A+A-

Yıllar önce, erkekler cilt bakımını, lazeri vs. gizleme gereği duyar, hatta erkeklikten ödün verileceğini zannederlerdi. Şükür ki internet denilen elimizin altındaki minicik devasa kutu, dünyayı gözler önüne seriyor, insanımızı bilinçlendirip aydınlatıyor. Hal böyle olunca da erkeklerde modernleşmenin, aydın adam olmanın, erkekliğe zeval vermediğini ve hatta çokta katkıları olduğunu görüp duyup bizzat yaşamaya başladılar.

ÖZGÜVEN

Ne çok problemi çözer, ne çok soruna dur der, ne çok negatifi pozitife çevirir de sen bile anlamazsın sana kattıklarını. Her sabah işe gitmeden duşa giren erkek, her gün yüzüne, sıkça kol altına jilet yapardı mesela. Saatler sonra çıkmaya başlayan kıl kökleri, koku yaptı yapacak yaz aylarında göründü görünecek, hele de o gömleği ıslatan görüntü yok mu? Peki ya sırt göğüs kıllarının yatağı kirletmesine ne demeli? Diğer detayları size bıraktım.

ÖZGÜVENİN İLK ADIMI: CİLT BAKIMI

Biliyorsunuz. Özgüvenin ilk adımı cilt bakımı ve lazer epilasyon. Cildi, bedeni temiz olan erkek, kendini daha yeterli hissedecek. Çünkü cildine bakan, kendine bakan erkek hayata pozitif ve olumlu bakar, çevresine olumlu enerji verir ve olumlu geri dönüşler alır. Onun için erkekler cilt bakımını ve lüzum gördükleri takdirde lazer epilasyon yaptırmaktan kaçınmasınlar. Gün içinde gerek hava kirliliği gerekse çevresel etkenlerden dolayı yıpranan ve kuruyan cilt için mutlaka gerekli bakım kremlerini kullanın.

YETERLİLİK NE İŞE YARAYACAK?

Ruhsal enerji kaybı olmayacak. Sabah uyandığında yaşlanma etkilerini görmeyecek. Hasarlar ilerlemişse bile, düzenli bakımlarla her koşulda cildinizin sorunlarını minimale indirgenmiş göreceksiniz. Sakal üstü lazeri yapılmış bir adam, gün içerisinde yüzümdeki kıllar çıkınca traşımda, losyonumda boşa gitti düşüncesine kapılmayacağı için hiç bir tedirginlik yaşamayacak. Yaşlanmanın etkilerini en aza indirmek için mutlaka kendinizle barışık olun ve hayatı sevin. Kendinize bakın ve kişiler bakımınızı ihmal etmeyin.

ERKEKÇE BAKIMLAR ANTROPOZU SOLLAR

Belki de bir erkeğin beynindeki en güzel bilgi bu olacaktır. Malum kıllarda, libidoda insan anatomisinde bilumum hemen her şey kan ile besleniyor. Epilasyonla yok edilen kılların harcadığı enerji normal olarak daha faydalı harcanıyor. Kılların yaptığı koku, bakteri gibi negatif etkilerde gidince, erkeğe “ÖZGÜVEN” kalıyor. Sabah uyandığında cildi yağ içinde olmayan, yatağı kıl içinde bırakmamış bir erkek, duşa girmeden gördüğü bedeni, yüzü, fit, aydınlık, temiz bir erkek, elbette güne olabildiğince maksimum enerji ile başlar. Sonuç şu ki düzenli bakımlar andropozu sollar. Beylere tavsiyem bu işi uzmanlara danışıp sonra gerekli adımları atmalarıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları