Altındağ'da kemer sıkma dönemi başladı

Altındağ Belediyesinin mali tablosunu kontrol altına almak için çalışmalara başladıklarını belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki "Yeni araç kiralamayacağız. Yerlerine yeni araç almayacağız. Elimizdeki mevcut araç ve iş makineleri ile çalışmaya devam edeceğiz. Tasarruf tedbirlerimiz devam edecek" dedi.

Altındağ'da kemer sıkma dönemi başladı
Yayınlanma:

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesinde tasarruf tedbirlerini hayata geçirdi. Tiryaki, belediyenin mali durumuna neşter vurdu. Yönetimi devralır almaz ilk olarak belediyenin mali tablolarına, gelir-gider dengesine ve borçlarına ilişkin rapor hazırlatan Tiryaki, acil kontrol eylem planını harekete geçirdi.

"YENİ ARAÇ KİRALAMAYACAĞIZ"

Daha önce kiralanmış 107 adet aracın geri gönderildiğini aktaran Tiryaki, göreve gelir gelmez kiralık olan 107 aracı geri gönderdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Yeni araç kiralamayacağız. Yerlerine yeni araç almayacağız. Elimizdeki mevcut araç ve iş makineleri ile çalışmaya devam edeceğiz. Taşeron firmamız yok. Tüm araç ve personeller kendimizin. Bazı harcama kalemlerinde de kısıtlamalara gittik. Bundan böyle mevcut kaynaklarımız en verimli şekilde kullanılacak."

Belediyeye ait tüm giderlerin mercek altına alındığını ifade eden Tiryaki, "Sarf malzemeleri, ısınma, aydınlanma, haberleşme, resmi taşıt giderleri, temsil-ağırlama, tören ve tanıtım gibi alanlarda kesintiler yapıyoruz. Pek çok alanda bütçeleri küçülttük. Belediyemize ait tüm giderler incelememiz altında" dedi.

Alınan tasarruf tedbirlerinin bu yılın ikinci yarısından itibaren olumlu sonuç vermesini hedeflediklerini vurgulayan Tiryaki, şunları kaydetti:

"Altındağlı kardeşlerimin alın teri ile kazandığı ve vergi olarak belediyeye ödediği paralar emin ellerde… Kaynaklarımızın tamamını, daha güzel bir Altındağ için, Altındağlı kardeşlerimin yaşam kalitesini yükseltmek için harcayacağız. Kaynaklarımızı israf etmeden, geçmişte yaptığımız gibi, karlı yatırımlara dönüştüreceğiz. Garip gurabanın vergileri ile oluşturduğumuz belediye kaynaklarının çarçur edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz."

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.