Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Batıkent'te Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında aynı gün Altındağ ve Yenimahalle Batıkent’te Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) hizmete açtı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Batıkent'te Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı
Yayınlanma:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Az Laf Çok İş' ve 'Ankara’ya Eşit Hizmet Görevimiz' sloganlarıyla başlattığı 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Yavaş, saha çalışamaları kapsamında Altındağ ve Yenimahalle Batıkent’te Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

HESAP VERMEYE GELDİK

Mansur Yavaş, konuşmasına "5 yıl geçti. Hesap vermeye geldik" diyerek başladı. Hesabın sandıkta verileceğini belirterek, dürüst belediyecilik ve vatandaşa hizmet odaklı çalışmanın önemine vurgu yaptı. Ankara'dan alınan paraların tekrar Ankara halkına harcandığını vurgulayan Yavaş, "Biz hükmetmeye gelmedik. Çakarlı araçlarla, konvoylar halinde gezdiğimizi görmediniz. Çünkü biz hükmetmeye gelmedik. Hizmet yapmaya geldik" şeklinde konuştu.

4 BİNİN ÜZERİNDE İHALE CANLI YAYINLANDI

Yavaş, Ankara'nın yönetiminde ortak akıl kullandıklarını belirterek, bin 800 üyeden oluşan Kent Konseyi, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve meslek odalarıyla istişarelerde bulunarak karar verdiklerini söyledi. 5 yıl boyunca yapacakları yatırımları bu şekilde belirlediklerini vurguladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 4 binin üzerinde ihaleyi canlı yayınladıklarını kaydeden Yavaş, hesap verme konusundaki şeffaflıklarını vurgulayarak, web sayfalarında tüm harcamaları, Sayıştay raporlarına kadar detaylı bir şekilde görebileceklerini ifade etti. Hesaplarını halkın önünde vereceklerini ve alınan her kararın şeffaf olduğunu belirtti.

YEŞİL ALANDA DÜNYA BAŞKENTLERİ İLE YARIŞIYORUZ

Yavaş, Ankara halkının kendisine güvenerek görev verdiğini ve 5 yıl boyunca hiçbir utanç verici işin içinde olmadıklarını vurguladı. Kötü propagandalara ve iftiralara rağmen halkın desteğiyle çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Gelecekte de Ankara'ya dürüst ve şeffaf bir şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti.

Yavaş, 5 yıl içinde önceki dönemlerde yapılan kavşak ve asfalt çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ve Ankara'ya 25 yılda yapılan yeşil alan miktarını kazandırdıklarını belirtti. Türkiye'nin en büyük tarım ve rekreasyon alanı olan BAKAP'a işaret ederek, hizmetlerini sadece duyurmaya yönelik pankartlar kullanmadıklarını, maliyetleri astıklarını ve sadece "Bu kavşak hizmete açılmıştır. Kullanabilirsiniz" dediklerini söyledi. Yeşil alan konusunda dünya başkentleriyle yarıştıklarını ve betonla işleri olmadığını vurguladı.

ALIN TERİYLE ÇALIŞAN HERKES MESİ ARKADAŞIMIZ

Yavaş, 2019 yerel seçimleri öncesinde kendisine yönelik 'İşçileri çıkaracak' iftirasına değinerek, bir işçiyi işten çıkarmadıklarını ve alın teriyle çalışan herkesin mesai arkadaşları olduğunu belirtti. Ankara Büyükşehir Belediyesi işçilerine sahip çıkmaları gerektiğini belirterek, sendikalarının olmamasının işçi haklarından bahsetmelerini engellediğini ifade etti.

BELEDİYE HERKESE EŞİT HİZMET VERMELİ

Yavaş, Ankara'da sosyal yardıma ihtiyacı olan ailelere 3 yıldır "Başkent Kart" aracılığıyla destek verdiklerini ve bu projeleri taklit etmeye başladıklarını belirtti. Projelerini mansuryavasneyapti.com ve MYAnkara mobil uygulamasında bulabileceklerini söyledi. Emeklilere destek veren tek büyükşehir belediyesinin Ankara olduğunu vurgulayarak, diğer adayların açıklamalarını yetersiz bulduğunu ifade etti. Yavaş, belediyenin herkese eşit hizmet vermesi gerektiğini belirterek, CHP'li belediyelerin "kendinden olmayana hizmet etmez" anlayışını reddettiklerini ve dürüst çalışmanın önemine değindi. Personelinin hiçbirinin savcılığa sevk edilmediğini ve "çalıyor ama çalışıyor" anlayışını ortadan kaldırdıklarını dile getirdi ve dürüst yönetimin mümkün olduğunu gösterdiklerini söyledi.

Kaynak:Basın Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.