Ankara'da moto kurye ve yük taşımacılarının da odası oldu

Ankara Yük Taşımacılığını Destekleyici Hizmet Verenler Esnaf Odası (AYTHESOD), ANKESOB Abdullah Caner Toplantı Salonu'nda düzenlediği Kuruluş Genel Kurul Toplantısı'na ev sahipliği yaptı. Oda üyesi moto kurye ve yük taşıyıcı esnafının katılım sağladığı genel kurula, Federasyon ve ANKESOB'a bağlı diğer oda başkanları da katılım gösterdi. Yapılan seçimde tek liste ile gidilen genel kurulda, Ramazan Akpınar, oda başkanlığına seçilen isim oldu.

Ankara'da moto kurye ve yük taşımacılarının da odası oldu
Yayınlanma:

Divan Başkanı ve ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, yaptığı konuşmada, odanın kuruluş sürecine katkı sağlayanlara teşekkür etti. Oda, kurye ve yük taşıyıcı esnafını bir araya getirerek dayanışmayı pekiştirmeyi, iş birliği ve koordinasyonu güçlendirmeyi, mesleki sorunları çözmeyi amaçlıyor. Yiğiner, yeni yönetimin liderliğinde odanın güzel hizmetlere imza atacağına inandığını ifade etti.

Ramazan Akpınar'ın konuşmasında, pandemi sürecinin etkisiyle moto kurye hizmetlerinde artış yaşandığını ve bunun beraberinde sorunları getirdiğini belirtti. Meslek dalının büyümesiyle birlikte sektörün ihtiyaç duyduğu bir odanın kurulduğunu vurguladı. Meslek hastalıklarına dikkat çeken Akpınar, moto kuryelerin sıkça karşılaştığı risklere ve kazalara işaret etti. İş sağlığı ve güvenliği konusunda daha sıkı düzenlemeler talep etti. Ayrıca, ticari araç alımlarında ÖTV muafiyetinin genişletilmesi ve basit usul vergi sistemine geçiş gibi ekonomik konularda çözümler istedi. Kuryeciliğin bir yönetmelikle düzenlenmesi gerektiğini ifade eden Akpınar, mesleğin itibarını korumak ve kayıt dışılığı önlemek için çaba sarf edeceklerini belirtti.

Divan Başkan Vekili ve ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, Ramazan Akpınar'ın listesinin 191 oydan 1 geçersiz olmak üzere 190 oy alarak seçimi kazandı. Seçim sonucunun ardından teşekkür konuşması yapan Akpınar, üyelere katılımları ve kendisi ile yönetimine gösterilen destek için teşekkür ederek, odanın ve seçimin hayırlı olmasını diledi. Moto kuryelerin artan sorunlarına çözüm bulmak adına üretken ve güçlü bir oda olma yolunda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti

Kaynak:Basın Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.