Ankaralı emlakçılardan depremzedelere iftar

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası, Türkiye'yi sarsan depremde etkilenenerek Ankara'ya gelen depremzede vatandaşlara iftar yemeği verdi.

Ankaralı emlakçılardan depremzedelere iftar
Yayınlanma:

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, deprem bölgelerinden Ankara’ya gelen depremzedelerden de katılımın olduğu iftar programında yaptığı konuşmada; “Deprem felaketinin ardından yüksek bir dayanışma ruhu içerisinde ortak hareketle depremzedelere destek olan odamız üyesi emlak danışmanı tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.” dedi. Akçam, Emlak Danışmanları Kredi Kefalet Kooperatifinin kurulduğunu anımsatarak, yakın zamanda uygun koşullarda esnaf kredisi verilmeye başlanacağını kaydetti.

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası tarafından düzenlenen, emlak danışmanları ile depremzedelerin bir araya geldiği iftar programı, Gölbaşı Gölan Lokantası’nda yoğun katılımla gerçekleşti.

PROGRAMA YOĞUN KATILIM

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam’ın ev sahipliğini yaptığı iftar programına; Ankara Vali Yardımcısı Cihangir Güler, Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer, ANKESOB Başkan Vekili Muhittin Köksal ve ANKESOB’a bağlı odaların başkan ve yöneticilerinin yanı sıra özel davetli olarak; Adalet Bakanlığı Daire Başkanı Ümit Ek, Ankara 9. Ağır Ceza Hakimi H. Hüseyin Orhan, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) Hakimi Celal Orak, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa ile bin 250 emlak danışmanı ile çok sayıda depremzede aile katıldı. Yoğun katılımla düzenlenen iftar programına Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik eski Genel Müdürü (Milletvekili Aday Adayı) Necmettin Erkan ile İş İnsanı (Milletvekili Aday Adayı) Devlet Şankazan da katılım sağladı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında dualar edildi ve sahneye çıkan Hakan Çolak tarafından birbirinden güzel ilahiler seslendirildi, ardından ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, iftar sonrasında birlik ve beraberlik içerisinde olmanın, dayanışmanın, yardımlaşmanın ve kardeşliğin gücüyle zor günleri aşmanın önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı.

hakan-akcam-1.jpg

Akçam konuşmasında özetle şunları ifade etti: “Sayın Protokol, meslektaşlarım ve değerli davetliler, iftar programımıza hepiniz hoş geldiniz. Kıymetli katılımcılarımız, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ili derinden etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Böyle felaketlerin bir daha yaşanmamasını Yüce Rabbimizden diliyorum. Bugün burada aramızda bulunan, 11 ilden şehrimize gelen depremzede misafirlerimizi de hürmetle selamlıyor, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.

Deprem felaketinin ardından yapmış oldukları ayni ve nakdi yardımların yanı sıra geçici bir süre de olsa sıcak bir ortam sağlamak için hiçbir karşılık gözetmeksizin çalışmalar yürüten, ev kiralamak ya da satın almak isteyen şehrimize gelmiş depremzede vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlayan, yüksek bir dayanışma ruhu içerisinde olan odamız üyesi emlak danışmanı tüm meslektaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum.

Birlik ve beraberliğimiz ile yardımlaşma duygularımızı perçinleyen, inanç dünyamızda, kadim kültür medeniyetimizde, bireysel toplum yaşantımızda manevi ve özel bir yeri olan Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Manevi kazanım ay’ı olan Ramazan’da, nice yüzlerin mutluluğa kavuşturulduğu, yardımlaşarak gönül köprülerinin kurulduğu, kardeşlik ikliminin ise hayatımıza anlam kattığı günlerdeyiz.

‘EMLAK DANIŞMANLARI KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ KURULDU’

Sözlerimi bitirmeden evvel buradan siz değerli dostlara bir de müjde vermek istiyorum. Ankara Emlak Danışmanları Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifimiz kuruldu. Gerçekleştirdiğimiz gayretli çalışmalar ve girişimler neticesinde ülkemizde bir ilk olan ve ana yapısını gayrimenkul danışmanlarının oluşturduğu ve Ankara’da bulunan tüm meslektaşlarımızın düşük faizli uygun ödeme koşullu finansmana erişim sağlayabileceği S.S. Ankara Emlak Danışmanları ve Bilumum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin kuruluşunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yakında zamanda da esnaf kredisi vermeye başlayacağız.

İftar programımıza katılım gösteren tüm konuklarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyor, en içten duygularımla selamlıyorum. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının ülkemize ve İslam alemine, tüm insanlığa huzur, hoşgörü ve barış getirmesini temenni ediyorum.”

İFTARA ANKARA VALİ YARDIMCISI CİHANGİR GÜLER DE KATILDI

Ankara Vali Yardımcısı Cihangir Güler de “Büyük bir deprem felaketi yaşadık. Deprem nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Depremzede vatandaşlarımıza, ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaraları birlikte saracak, bu zorlu süreci beraber aşacağız. Büyük bir dayanışma örneği gösteren Ankara Emlakçılar Odamızın değerli üyelerine şükranlarımı sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Maddi ve manevi olarak yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın en üst seviyelere çıktığı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının güçlendiği Ramazan ayının sizler için, ülkemiz ve tüm İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.