Ankaralılara nefes aldıracak proje: Ayaş Bağevleri

Ankaralılara nefes aldıracak proje: Ayaş Bağevleri

Yaklaşık 4 aylık pandemi süreciyle birlikte vatandaşların şehir merkezinden uzak, nefes alacakları yeşili bol olan yer arayışına girmesiyle Bizimbahçe Gayrimenkul İşletme Kooperatifi harekete geçti.

A+A-

Yaklaşık 4 aylık pandemi süreciyle birlikte vatandaşların şehir merkezinden uzak, nefes alacakları yeşili bol olan yer arayışına girmesiyle Bizimbahçe Gayrimenkul İşletme Kooperatifi harekete geçti. Ayaş’a 10 kilometre mesafede doğayla iç içe ve yeşilin her tonuna hakim olan Ayaş Bağevleri projesi için start verildi.

Ankara’dan Ayaş’a giderken Ayaş’a 10 km kala Gökçebağ Mahallesi ormanlık alanın içerisinde doğayla iç içe olan Ayaş Bağevleri Projesi Bizimbahçe Gayrimenkul İşletme Kooperatifi’nin öncülüğünde Ankaralıların hizmetine sunulacak. 499 dönümlük arazide 500 hisse şeklinde planlanacak ve arazi içerisinde arsa sahiplerinin öngördüğü şekilde evler yapılacak. Bizde Anadolu Gazetesi olarak Ayaş Bağevleri Projesini hayata geçiren Bizimbahçe Gayrimenkul İşletme Kooperatifi Başkanı Ömer Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi aldık. İşte Yılmaz’ın proje ile ilgili anlattıkları.

NET 500 METRE KAREYİ 40.500 TL’YE TAKSİTLE ALABİLİYORSUNUZ

Bizimbahçe Gayrimenkul İşletme Kooperatifi Başkanı Ömer Yılmaz “Ankara-Ayaş Yolu’ndan Ayaş’a 10 km kala sağa sapıyoruz ormanlık alan içinde 2400 metre giriyoruz bizim arazimize ulaşıyoruz. 500 dönüm arazinin imarı yapıldıktan sonra 500 hisse olacak. Bağevi şeklinde düşünüyoruz. Yapılacak bağ evleri 2 katı geçmeyecek. 500 tane hak sahibi olacak. Projemizin adı Ayaş Bağevleri olacak. Elektrik köyden alınacak. Kullanma ve sulama suyu için kuyular açarak ve imar için harita çizilip yapımına başlanacağız. Arazi üzerinde yapılacak işlerin ihalesini yaptık. Hisse bedeli şuan 40 bin 500 TL’dir. Peşin alınması durumunda miktar indirilerek 35 bin TL olacak. Yani bu durumda 5 bin 500 TL indirim yapılacaktır.Eğer taksitle almak isteyen vatandaşlar olursa 15 Bin TL peşinat verip kalan 25 bini  30 ayda ve aylık 850 TL taksitle ödenenebilir. Peşinat verirken müşterilerimiz sıkıntı yaşamaması için 10 Bin TL’yi önden ödenmesi durumunda geri kalan 5 bin TL’yi 30 gün içerisinde ödeyebilirler. Ayrıca hak sahiplerinden herhangi bir aidat alınmayacaktır. Arazi TOKİ’den alındığından dolayı TOKİ’ye borcun tamamı ödendiğinde tapular hak sahiplerine teslim edilecek. Ayrıca genel kurul kararınca toplam arsa bedelini peşin ödeyenlere  indirim yapılacak. Daha sonra genel kurulda alınacak ortak görüşle ne tip evler yapmaya karar verilirse bunun ayrıca bir bütçesi çıkacak. Amacımız 500 ortağa anket yöntemiyle ev tiplerini soracağız. Villa isteyenlerde çıkabilir ve bu villaları 3+1 ve 2+1 şeklinde gruplayacağız. Ormanın içerisinde oksijeni bol bir yaşam sunuyoruz. Arsanın çevre tel örgüsü çekildi. Elektrik, su, tesviye, reklam, ana yolları, harita çalışmaları 31 Aralık’a kadar bitecek. Değişik modellerde evlerimiz olacak. Bağevlerine talepler oldukça yoğun ve yeni ortak kaydımız devam ediyor. 

HER VATANDAŞ BÜTÇESİNE GÖRE EV YAPABİLECEK

Başkan Ömer Yılmaz “Çevre tel çekimi bitti. Elektrik projesi yapılıyor. Sulama ve kullanma suyu kuyulardan açılacak ve bunun için MTA’nın tespit ettiği yerler var. Arazi Gökçebağ Yoluna cepheli olup arazi içinde ana yollar açılmış, ara yollar ise imarı takiben açılacak. Harita hazırlanacak ki imar için lazım olacak. Ormanlık alan olduğu için arazi üzerinde bazı taşlar var, bunların ayıklanması ve diğer işlerin yapılmasını hisse karşılığı bir şirkete verdik. Anket kısmında diyelim ki 50 kişi villa istedi, 3+1, 2+1 şu kadar onları biz kümelendirip, arsa içerisinde evleri tipine göre yerleştireceğiz. Bazıları diyor ki ben kendim yaparım biz de ona diyoruz ki belli tip modellerimiz var. Projemizin dışına çıkmamak kaydıyla kendiniz yapabilirsiniz. Müteahhitlerden maliyet teklif alıp genel kurula getireceğiz. Fakat kendi yapmak isteyenler bizim projelerimizden birisini seçmesi gerekir. Aksi takdirde alan gecekonduya çevrilebilir. TOKİ’nin imar yapmasını istiyoruz. Belediyede olsa takip edeceğiz en kısa süre içinde imarını da yaptık mı vatandaşın imarlı 500 metrekarelik bir arsası olacak. İmarlı olduğu zaman kamuya bırakacağımız yerler; Camii yeri, yeşil alanlar, kreş, spor alanları, okul, ticari alanlar gibi benzer şeyler. Bizim artık tek koşturacağımız imardır. TOKİ’ye imar yaptırırsak hem hızlı çıkar hem de rahat ederiz. İmar yapılırken arsanın %40’ı kamuya terkediliyor” ifadelerini kullandı.

NOT:

Bizimbahçe Gayrimenkul İşletme Kooperatifi Başkanı Ömer Yılmaz’a (0-312) 232 13 30 numaralı telefondan ulaşmak mümkün.

ARAZİ HAKKINDA BİLGİ

Yeri: Ayaş-Gökçebağ mahallesi(köyü) 
Yüzölçümü:499 dönüm
Arazi TOKİ den alınmıştır.
Etrafı telle çevrilmiştir.Harita çalışmaları tamamlanmak üzeredir.
Arazi Gökçebağ Köyü asfalt yoluna cephelidir.
İmarı yapılırken arazinin %40 ı kamuya bırakılacaktır.(eğitim alanı,ibadet alanı,ticari alanlar,yeşil alan,oyun ve spor alanları..gibi)
Ortaklarımıza verilecek her parsel net 500 metre kare olacaktır.

ORTAKLIK ŞARTLARI:
-Bir parselin toplam bedeli 40.500 TL dir.
-Peşin alınması durumunda miktar ,indirilerek 35.000 TL dir.Yani  5500 TL indirim yapılmaktadır.

VADELİ OLMASI DURUMUNDA;
- Peşinat 15.000 TL dir.
10.000 TL.nin önden ödenmesi durumunda peşinatın kalan 5.000 TLsi 30 gün içinde ödenebilecektir.
-Kalan 25.500 TL 30 ayda ve aylık 850 TL.taksitle ödenecektir.
Peşin veya taksitle alımlarda;
-Ayrıca herhangi bir aidat alınmayacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.