Asbest söküm uzmanlığı yenileme eğitimi gerçekleştirildi

Asbest söküm uzmanlığı yenileme eğitimi gerçekleştirildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü tarafından 5 yılını dolduran asbest söküm uzmanlarının belgelerini vize etmeleri için asbest söküm uzmanlığı yenileme eğitimini gerçekleştirildi.

A+A-

Kanserojen bir madde olan asbestle mücadelede yer alan profesyonelleri yetiştirmek üzere 5 yılını dolduran asbest söküm uzmanlarının belgelerini vize etmeleri için Asbest Söküm Uzmanlığı yenileme eğitimi online olarak düzenlendi.

Online gerçekleşen eğitim Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’nın açılış konuşmaları ile başladı. Genel Müdür Uzunkaya açılış konuşmasında asbest söküm alanındaki faaliyetlerin öneminden bahsederken katılımcıların fikir ve önerilerini aldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma Geliştirme Enstitüsü (İSGÜM) Müdürü Başkanı Sakine Ovacıllı da “Asbest konusunda İSGÜM’ün otuz seneyi aşkındır çalışanların sağlığını koruma amaçlı çalışmalar yürüttüğünü, ASGİP Projesi ile ileride asbest sökümünün uygulamalı öğretilebileceği bir alanın Enstitümüz bünyesinde oluşturulacağını” söyledi.

Böylece “Asbest Söküm Uzmanlığı” konusunda ihtisaslaşmış İSGÜM personeli tarafından verilen Asbest Söküm Uzmanlığı Yenileme Eğitimi ile belgesini yenileyen Asbest Söküm Uzmanı sayısı 135’ten 157’ye ulaştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.