Bağımsız denetçiler için KGK’den onaylı eğitim

Bağımsız denetçiler için KGK’den onaylı eğitim

Gelişmiş ülkelerde ekonomiyi her bakımdan etkileyen ‘bağımsız denetim’, Türkiye’de de önem kazanmaya başladı.

A+A-

Mesleğe uzun yıllar hizmet vermiş isimlerin eğitim ve donanım sayesinde elde edebildiği denetçilik, geleceğin meslekleri arasında sayılıyor.

İKİ KONUDA EĞİTİM

Çünkü Vektör Bağımsız Denetim Yönetim Kurulu Başkanı Bağımsız Denetçi ve Yeminli Mali Müşavir Namık Özyılmaz’ın tanımı ile “Bağımsız denetimin, standartlarda öngörülen denetim teknikleri uygulanarak defter, kayıt ve belgelerin denetlenmesi, değerlendirilmesi ve rapora bağlanması” olduğu için şirketlerin ticari faaliyetleri, kredi ve ortaklıkları bakımından büyük önem taşıyor. Bu konuda uzman kuruluşlardan olan VTR Akademi, iki konuda eğitim programı başlatıyor.

21 SAATLİK DERS

“Küçük ve Mikro İşletmeler (KÜMİ) İçin Finansal Raporlama Standartları” ile “Büyük ve Orta Boy İşletmeler (BOBİ) İçin Finansal Raporlama Standartları”nın anlatılacağı eğitim programı, Kamu Gözetim Kurumu’nun (KGK) “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği” kapsamında organize ediliyor. Katılımcılar, 3 gün içinde 21 ders saati eğitim alırken, sürecin sonunda 21 eğitim kredisi kazanacak. Eğitimin sorumlusu, YMM Saliha Gökkaya. Gül Ayaz ise VTR Akademi Eğitim Görevlisi olarak yer alacak programda. VRT Akademi Kurucusu Mehmet Okkalı, “Bağımsız denetim, mevzuata yeni girdiği ve sürekli değişikliğe uğrayan bir konu olduğundan bağımsız denetçiler için eğitimler, panel ve sempozyumlar düzenliyoruz” dedi. Konuyla ilgili bilgi ve belgelere www.vtrakademi.com adresinden ulaşılabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.