Demokrat Parti Müşterek Üst Kurulları ve İl Başkanları toplantısı yapıldı

Demokrat Parti Müşterek Üst Kurulları ve İl Başkanları toplantısı yapıldı

Demokrat Parti İl Başkanları, Ankara TZOB Otelde toplandı. Demokrat Parti Müşterek Üst Kurulları ve İl Başkanları ile birlikte istişare toplantısı gerçekleştirildikten sonra, “Hedefin Demokrat Parti’nin iktidarı” olduğu belirtildi.

A+A-

GENİŞ KATILIM

Toplantıya Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcıları, Ankara İl Başkanı Selami Genel, il başkanları ve kadın kolları başkanları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal, Demokrat Parti’nin hedeflerine yönelik partililere seslenirken, gündemde öne çıkan konulara yönelik açıklamalarda bulundu. 

4-049.jpg

UYSAL: DEMOKRAT PARTİLİLER OLARAK CEMRELER GİBİ MİLLETİMİZİN GÖNLÜNE DÜŞECEĞİZ

Gültekin Uysal, “Türkiye gerçek gündemini konuşulamaz hale getirilmiştir. Kutuplaşmalarla, kolay siyaset anlayışıyla yönetilmeye çalışılmaktadır. Biz milletin gerçek gündemini fazlasıyla; sokaklarda, alanlarda konuşmak ve milletimizle buluşmak mecburiyetindeyiz. Demokrat Parti olarak yeniden işleyen bir demokrasiyi, işleyen bir hukuk düzenini, yarından herkesin emin olduğu bir Türkiye’yi ortaya çıkarmakla mükellefiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi adı altında bir çarpık düzen var. Türkiye’de ölçü basittir. Demokrasi eşittir kuvvetler ayrılığıdır. Demokrat Parti olacak ‘önce siyaset demokratikleşecek, sonra Türkiye demokratikleşecek’ diyoruz. Türkiye’de anayasaya, hukuka, demokrasiye inancı olmayanların, bırakınız yeni anayasa yapmayı, Türkiye’ye yapacakları en önemli katkı; FETÖ’cülerin kendilerine miras bıraktığı hukuksuzluk icat etmekten vaz geçmeleridir. Bu laflara, bu tuzaklara düşmemek için gayret gösteriyoruz. Türkiye içinden geçtiği pandemi ortamında bir erken seçime gitmeyecektir. Biz de Demokrat Partililer olarak cemreler gibi milletimizin gönlüne düşeceğiz. Bugün seçmenin yüzde ellisi oy verdiği siyasal partiden mutlu değildir. Bu sebeple milletimizin her bir ferdine ulaşmak mecburiyetindeyiz” dedi.

demokrat-parti-1.jpg

 

ENGİNYURT: DEMOKRAT PARTİ BU ÜLKENİN MAYASIDIR

Demokrat Parti Müşterek Üst Kurullar ve il başkanları ile birlikte istişare toplantısında konuşan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da ülke sorunlarını dile getirerek iktidarın politikalarını eleştirdi. İnsan Hakları Eylem Planı konusunda konuşan Enginyurt, ‘Ağam bizimle eğleniyor. 19 yıldır Gültekin Uysal bu ülkeyi o kadar kötü yönetmiş ki; Allah Sayın Cumhurbaşkanına iktidar nasip etmiş, insan hakları beyannamesi okuyor. İlk seçimlerde biz de sizlerle kafa bulacağız. Demokratlar olarak ayağa kalkmaya başladık. Bütün Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Demokrat Parti bu ülkenin mayasıdır” diye konuştu.

whatsapp-image-2021-03-07-at-13.16.00.jpeg

GENEL: İSTİŞARE TOPLANTIMIZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Demokrat Parti Müşterek Üst Kurulları ve İl Başkanları toplantısına katılan Ankara İl Başkanı Selami Genel ve teşkilatı düzenlenen organizasyonda yoğun çaba gösterdi. Başkan Genel burada yaptığı kısa açıklamada, “ Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal ve Milletvekilimiz Cemal Enginyurt'un katılımıyla gerçekleşen Partimiz G.İ.K, Merkez Karar Kurulu, Yüksek  Haysiyet Kurulu ve İl Başkanlarımızın bulunduğu İstişare Toplantımız hayırlara vesile olsun” dedi.

9-012.jpg

7-020.jpg5-021.jpg3-056.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.