Duyarlı vatandaştan kurban yardımı

Duyarlı vatandaştan kurban yardımı

Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kara birisi Arakan bir diğeri Somali’deki ihtiyaç sahibi ailelere iki kurban bağışlayarak örnek bir davranışa imza attı.

A+A-

Çubuk’ta yaptığı başarılı sosyal yardım çalışmaları ile adından övgüyle söz ettiren Başkanlığını Asiye Mutlu’nun yaptığı Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kara iki kurban hissesini Kızılay Çubuk Şubesi’ne bağışlayarak yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birisini sergiledi. Emine Kara Kızılay’a yaptığı iki bağışın birisini Arakan’daki Müslümanlara bir diğerini de Somali’deki ihtiyaç sahibi ailelere bağışladı.

hanimelleri1.jpg

DERNEK MERKEZİNDE BAĞIŞTA BULUNDULAR

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kara iki kurban hissesini Kızılay Çubuk Şubesi’ne bağışlayarak yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birisini sergiledi. Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Asiye Mutlu ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kara önceki gün Kızılay Çubuk Şubesi’ne gelerek bağış çeklerini Başkan Selahattin Koç ve Başkan Yardımcıları Mehmet Arslan, Yaşar Gökmen ve yönetim kurulu üyelerine teslim ettiler.  Samim ve sıcak bir sohbet havasında geçen bağış sonrası Başkan Selahattin Koç, Dernek Başkanı Asiye Mutlu ve Yönetim Kurulu Emine Kara görüşlerini Anadolu Gazetesi ile paylaştı.

ÖRNEK OLUYORUZ

Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Asiye Mutlu şunları söyledi, “Biz bir sivil toplum kuruluşu olarak örnek çalışmalara yapmaya devam ediyoruz. Dernek yönetim kurulumuz ile birlikte maddi imkanları iyi olmayan ve zor durumda olan ailelere vatandaşlarımızın yaptığı bağış ve yardımları ulaştırarak bir nebze olsun gönüllerini hoş etmeye çalışıyoruz. Yönetim Kurulu Üyemiz Emine Kara hanımefendinin derneğimiz aracılığı ile bağışta bulanmak istemesi bizi çok mutlu etti. Bizde kendisine bu konuda yardımcı olduk ve bağışta bulundu. Sivil toplum kuruluşlarının amacı insanlara yardım etmek ve sıkıntılarına ortak olmaktır. Bizde bu anlamda bundan sonra yine örnek olacak çalışmalara devam edeceğiz. Derneğimize bu anlamda bütün vatandaşlarımızın yardımlarını ve bağışlarını bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

YARDIMLAŞMAK GÖREVİMİZ

Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kara da yaptığı açıklamada, “Vatandaş olarak görevimiz yardımlaşmak ve birbirimize sahip çıkmak. Dünyanın birçok yerinden zulüm gören ve sıkıntı yaşayan Müslüman kardeşlerimize Kızılay Çubuk Şubesi aracılığı ile yardımda bulunmak istedim. İki kurban bağışında bulundum, bundan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Benim gibi yardım etmek isteyen vatandaşlarımızı yardımda bulunmaya çağırıyorum. Bende Arakan ve Somali’deki kardeşlerimize yardımda bulunarak onların sevincine bir nebze olsun ortak olduysam ne mutlu bana” ifadelerini kullandı.

hanimelleri2.jpg

KURBAN BAĞIŞLARINI GÖNÜL RAHATLIĞI İLE YAPSINLAR

Kızılay Çubuk Şubesi Başkanı Selahattin Koç ta şu ifadelere yer verdi, “Kurban Bayramı Müslümanların en güzel bayramlarından birisi. Türk Kızılayı olarak her yıl binlerce vatandaşımız bağışlarını bizim aracılığımız ile dünyanın dört yanındaki kardeşlerimizle paylaşıyorlar. Akıllarından hiçbir soru işareti kalmasına bağışlarını gönül rahatlığı içinde yapabilirler. Bizler onların bu bağışlarına aracılık yaparak gerçekten mutluluk duyuyoruz. Vatandaşlarımıza Anadolu Gazetesi aracılığı ile çağrıda bulunup yardım ve bağışlarını beklediğimizi belirtmek isterim” şeklinde konuştu. Hatırlanacağı üzere geçen hafta içinde Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş, 2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini açıklamıştı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.