Eroğlu: Antalya’da 20 bin Kırşehirli nüfusu var

Eroğlu: Antalya’da 20 bin Kırşehirli nüfusu var

Antalya Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Eroğlu “Antalya’da tahminime göre 20 bin civarında Kırşehirli var. Bu nüfusun birlik ve beraberliği için Antalya’da tek ses olarak Kırşehirlilik bilincini ön planda tutuyoruz” ded

A+A-

Kırşehirli Dernekler Federasyonu (KIR-FED)’e bağlı Antalya Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve aynı zamanda Federasyon Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ahmet Eroğlu Anadolu Gazetesi Sahibi Ali Çetin’e nezaket ziyaretinde bulundu.

ANTALYA’DA YAKLAŞIK 20 BİN NÜFUSUMUZ VAR

Gerçekleşen ziyarette Antalya Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Eroğlu “Antalya’da Kırşehir’imizi tanıtmak için çalışmalar yapıyoruz. Antalya’da yaşayan Kırşehirli sayısı valilikte 17 bin civarında gözükürken bizim tahminlerimiz 20 bin civarında. Bu nüfusun birlik ve beraberliği için Antalya’da tek ses olarak Kırşehirlilik bilinci ön planda tutuyoruz. Kırşehir’imizin yöresel lezzetlerini, sanatçılarını Kırşehir’den Antalya’ya getirerek çeşitli programlar düzenliyoruz. Antalya’da Kırşehirliler Derneği Gençlik cemiyeti adı altında bir yapı oluşturuyoruz. Bununda amacı Kırşehirli gençlerimizi bir araya getirmek. Kısacası Antalya’da Kırşehirlilerin birlik ve beraberliği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇETİN: 20 BİN NÜFUSUN BİRLİĞİNİ SAĞLAMAK KOLAY DEĞİLDİR

Gerçekleşen nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi Ali Çetin “ Başkanımız Ahmet Bey Antalya’da Kırşehirlilerin birlik ve beraberliği için yaptığı çalışmalar bizi gururlandırıyor. 20 bin nüfusun birliğini sağlamak öyle kolay değildir. Bu yüzden başkanımız zor olanı kolaylaştırmak için var gücüyle çalışıyor. Federasyonumuzun çatısı altında böyle güzel bir derneği görmekte biz hemşerilerini mutlu ediyor. Kendisi zaten Federasyonumuzun Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Ankara’da düzenlenen toplantımız için geldi. Federasyonumuzun kapısı kendilerine sonuna kadar açık. Ankara’dan elimizden ne geliyorsa Antalya’da ki hemşerilerimize yapmak için hazırız” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.