Gökçınar: Kırşehirliler tek vücut

Gökçınar: Kırşehirliler tek vücut

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanlığına yeniden seçilen Hilmi Gökçınar, “Ankara’daki Kırşehirlilerin birlikteliği anlamında faaliyetler yaparken Kırşehir’le olan bağımızı güçlendirmek adına politikalar gerçekleştireceğiz” dedi.

A+A-

Ankara’daki Kırşehirlilerin sesi olan Kırşehirli Dernekler Federasyonu 8. Olağan Genel Kurulu’nu yoğun katılımla gerçekleştirdi. Divan başkanlığını ANADOLU Gazetesi Kurucu Sahibi Ali Çetin’in yaptığı Genel Kurul’da, seçime tek aday olarak giren ve oybirliği ile tekrar başkan seçilen Hilmi Gökçınar “Marifet iltifata tabi deyip tüm üyelerimize iltifat edeceğiz. Ama hedefte kasıt varsa o zaman tek vücut olup karşısında duracağız. Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun felsefesi, ideolojisi budur” ifadelerini kullandı.

GENEL KURULA ÜST DÜZEY KATILIM

Genel Kurula Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Kabadayı’nın yanı sıra çok sayıda siyasi parti temsilcisi, iş insanı ve Kırşehirliler katıldı.

hilmi-gokcinar-009.jpg

GÖKÇINAR: TAKIM OYUNU İYİ YÖNETİLİRSE BAŞARI ORTAYA ÇIKIYOR

Kongrede konuşan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar  “2003 yılında 6 dernekle kurulan bir federasyon olarak 2021 yılında 53 derneğe çıktık. Ankara’da ciddi bir Kırşehir nüfusu var. 190 km uzaklıkta memleketimizin; örf, adet, kültür ve geleneklerini birbiriyle olan irtibatlarını kaybetmemesi için federasyonumuz önemli rol oynuyor. Ben hep şunu söylerim değişen dünyada abinin kardeşiyle geçinemediği, annenin evladıyla geçinemediği huzurun aranıp zor bulunduğu bir dönemde, bir şemsiyenin altında 53 tane derneği bir araya gelip 40 yönetim kurulu üyesiyle beraber huzur içerisinde kavga etmeden fitne fesada yol vermeden hareket etmek yapılabilen en büyük organizasyondur. Bu imkanı sağlayan tüm yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak kamuoyunda güzel bir algımız var ve bu algı gittikçe büyüyor. Büyümek mutluluktur hoştur ama idare etmekte ayrı bir sorumluluktur. Bu çerçevede tüzüğümüze ilave ettiğimiz Yüksek İstişare Kurulu diye bir kurul oluşturuyoruz ve kurul ile birlikte Ankara’daki Kırşehirlilerin birlikteliği anlamında faaliyetler yaparken Kırşehir’le olan bağımızı güçlendirmek adına politikalar gerçekleştireceğiz. Federasyonumuz 2003 yılından günümüze kadar ciddi bir büyüme kat etti. Bu büyümeyi yaparken de takım oyununa önem verdik. Eğer bu takım oyununu iyi bit orkestra şefi olarak yönetirseniz başarı ortaya çıkıyor. Bizim 2003 yılından beri büyümemizin en önemli faktörlerinden biride samimiyetle çalışıyor olmamız. Hepimiz birimizi sevmek ve saymak zorundayız. Şayet kusur ararsak herkesin bir kusuru vardır. Olası kusurlarımızı örteceğiz. Marifet iltifata tabi deyip tüm üyelerimize iltifat edeceğiz. Ama hedefte kasıt varsa o zaman tek vücut olup karşısında duracağız. Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun felsefesi, ideolojisi budur. O memleket bizim. Gitmesek te, gelmesek te,  görmeksek te o belde bizim beldemiz. Orada doğmasak ta atalarımızın orda olması, kökümüzün orada olması Sıla-i Rahim mantığıyla hem ziyaret edeceğiz. Hem de bağlar kuracağız. Yönetim Kurulu listelerinde hedefim tüm arazi içerisinde herkesle beraber olmak. Kimseyi ötekileştirme gibi, dışlama gibi bir lüksümüz olamaz. Her zaman söylüyorum ‘Kırşehirli olsun çamurdan olsun’ mantığından ayrılıyoruz. Şüphesiz insanlar türlü türlü, değişik değişiktir. Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak hassasiyetimiz ‘Kırşehirli olsun adam olsun oda burada olsun’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.

img-4474.jpg

AKYEL: HEMŞERİLERİMİN HER ZAMAN YANINDAYIM

Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel programda yaptığı konuşmada Kırşehirlileri tebrik ederek “ 8. Olağan kongreniz hayırlara vesile olsun. Yeni seçilen yönetim kurulu arkadaşlara başarılar diliyorum. Hemşerilerimin her zaman yanındayım” dedi.

haci-turan-010.jpg

TURAN: KIRŞEHİRLİ DERNEKLER BÜYÜK BAŞARI KAT ETTİ

AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan “8. Olağan genel kurulumuz önce Kırşehir’imize ve Ankara’mıza hayırlara vesile olsun diyorum. Dernekçilik zor bir iş zahmetli iş. Yaklaşık 20 yıldan beridir Ankara’dayım. Ankara’daki derneklerin federasyonların çalışmalarını yakından takip ediyorum. Son yıllarda baktığımızda gerçekten Ankara’daki Kırşehirli dernekler belli bir seviyeye ulaştılar belli bir yere geldiler. Burada emeği geçen bütün arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz doğduğumuz yeri unutmayacağız. Kırşehirliyiz ama yaşadığımız yere de elimizden gelen bütün destekleri hizmeti vereceğiz” ifadelerini kullandı.

mustafa-kendirli-003.jpg

KENDİRLİ: HEMŞERİLERİMİ KIRŞEHİR’E DAVET EDİYORUM

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli “8. Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ortak faydamız Kırşehir. Ankara’ya çok faydamız var ama Kırşehir’i unutmamak lazım. Yeni açılan otobanımızla artık yolumuz çok daha rahatlayıp 1 saat 15 dakikaya düştü. Kırıkkale’nin o yoğunluğunu yaşamasına gerek yok. Yolu herkese tavsiye ediyorum. Ahilik Haftamız başlıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Kırşehir’imiz de misafir edeceğiz tüm hemşerilerimiz Kırşehir’e davet ediyorum” dedi.

untitled-1-010.jpg

EKEN’DEN SİYASİLERE ÇAĞRI; HACIBEKTAŞ KIRŞEHİR’E BAĞLANSIN
Mucurlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Veysel Eken kongrede yaptığı konuşmada derneklerinin yaptıkları çalışmaları anlattı. Eken “ 8. Olağan Genel Kurul Kongremiz hayırlara vesile olmasını dilerim. Mucurlar Derneği olarak federasyonumuzun çatısı altında uyum içerisinde çalışarak çok güzel projelere imza atacağımızdan hiç şüphemiz yok. Dernek olarak federasyonumuzun her zaman yanındayız. Mucurlular Derneğinin geçmişte Keçiören Belediye Başkanımız Sayın Turgut Altınok beyin bize arsa tahsil etmesi o arsanın üzerinde daha sonra değerli kurul üyelerimin bir şekilde değerlendirerek verilen desteklerle şuan mülkiyet durumuna geldi. Özellikle Altındağ Belediye Başkanımız da kısmi çalışmalarda faaliyet sözü aldık. 1954 yılında rahmetli Adnan Menderes Kırşehir’i cezalandırmıştı. Bu yanlışın düzeltilmesi için Hacıbektaş, Kozaklı ve diğer ilçelerimiz Kırşehir iline tekrar bağlanması hususu Kırşehirliler için çok önemlidir. Siyasilerimizin bu konunun takipçisi olmaları gerekir” ifadelerini kullandı.

asim-balci-001.jpg

BALCI: ALTINDAĞ BELEDİYESİ OLARAK HEMŞERİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı “Ankara’da çok önemli Kırşehir nüfusu var. Kırşehirliler Ankara’nın gelişiminde büyümesinde daha ileri gitmesinde çok önemli katkılarda bulunuyor. Altındağ Belediyesi olarak Kırşehirli hemşerilerimizin her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

kazim-kabadayi-001.jpg

KABADAYI: KEÇİÖREN BELEDİYESİ OLARAK YANINIZDAYIZ

Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Kabadayı “Yeni seçilen yönetimimize başarılar diliyorum, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Başkanımızın önderliğinde Kırşehirli hemşerilerimizin her zaman yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

img-4316-001.jpg

img-4321.jpg

img-4331.jpg

img-4346.jpg

 

img-4368-001.jpg

img-4373.jpg

img-4374.jpg

img-4380.jpg

img-4383.jpg

img-4390.jpg

 

img-4405.jpg

 

img-4478.jpg

img-4483.jpg

img-4499.jpg

img-4503.jpg

img-4524.jpg

img-4543.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.