Gurbetteki Kırıkkaleliler Ankara’da hasret giderdi

Gurbetteki Kırıkkaleliler Ankara’da hasret giderdi

Emekli Tuğgeneral Hüseyin Erim Paşa’nın öncülüğünde Ankara’da yaşayan eski kuşak Kırıkkaleliler öğlen yemeğinde bir araya geldi. Organizasyonunu Ertürk Dölek’in yaptığı yemekte keyifli sohbette eski hatıralar konuşulup geçmiş yad edildi.

A+A-

Kavaklıdere Tenis Kulübünde düzenlenen yemeğe siyaset, iş dünyasının önde gelen isimleri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Kırıkkaleli katıldı. Yemeğe katılan isimler arasında Kırıkkale eski milletvekillerinden Vahit Erdem, Kemal Albayrak, Sadık Avundukoğlu, eski Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Kale Grup yöneticilerinden Nadi Köklü, Kırıkkale eski Ticaret Odası Başkanlarından Ali Koç Uzel, Emin Örs, Anadolu Gazetesi Sahibi Ali Çetin, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Sertkaya, Türkiye Kırıkkaleli İşadamları ve Yöneticiler Derneği (TÜRKİAD) Başkanı Yılmaz Taşpınar, Türk Metal Sendikası eski yöneticilerinden Mehmet Soyupek ile birlikte uzun yıllar dışında Kırıkkale dışında yaşayan Kırıkkale eşrafından, Ertürk Dölek, Mehmet Bozkurt, Tarhan Zik, Mustafa Karakuzey, Ümit Şengen, İmdat Aydostu, Mahir Arı, Mehmet Yavuz, Ali Asker ve Beyhan Demirhan, Hüseyin Pekeşen, Kırıkkale İL gazetesi Kurucularından Mali Müşavir Mehmet Çetin, Yılmaz Sezer, Yılmaz Taşpınar, Mehmet Tahir Gürün olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Ertürk Dölek organizasyonla ilgili olarak şunları söyledi, “Arkadaşlarımdan aldığım izlenim daha küçük çaplı organizasyonlarla daha çok sohbet etmek ve sorunlarımızı daha uzun uzun konuşmak arzusunda olduklarını sezinledim. Bu tür toplantılar için çok geç kalındığını ve daha sık bir araya gelme istekleri beni mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Dölek, ayrıca bir sonraki toplantı için yeni bir öneri getirdi. Öneride üyelerin kendi aralarında toplayacağı parayla bir tekerlekli sandalye alarak bunu Kırıkkale’de yaşayan ihtiyaç bir vatandaşa hediye etmek gibi benzer etkinliklerin yapılması, Ankara ve Kırıkkale’de okuyan yurtta veya evde kalan öğrencilerin bir yıllık kiralarının karşılanması gibi spot davranışlar içinde bulunmak bizleri mutlu eder.

Katılımcılar Kırıkkale Lisesi başta olmak üzere öğrencilik yıllarını yad ettiler. Uzun yıllar birbirlerini görememekten kaynaklanan hasretlerini giderip, Kırıkkale üzerine sohbetler ettiler. Katılımcılar Hüseyin Erim Paşa’ya teşekkür ederek böylesine güzel toplantıların yeniden tekrarlanmasını istediler.

ekran-resmi-2022-05-22-15-28-08.png

ekran-resmi-2022-05-22-15-28-16.png

ekran-resmi-2022-05-22-15-28-31.png

kirikkaleliler-13.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.