Mansur Yavaş’tan sosyal medyayı sallayan hareket! Böylesini Türkiye ilk kez görüyor

Türkiye ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın aldığı kararı konuşuyor. TV 100’e konuk olan Mansur Yavaş, seçim çalışmalarıyla ilgili olarak konuşan 14 Mayıs'a kadar belediyeden maaş almayacağını duyurdu.

Mansur Yavaş’tan sosyal medyayı sallayan hareket! Böylesini Türkiye ilk kez görüyor
Yayınlanma:

Türkiye ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın aldığı kararı konuşuyor. TV 100’e konuk olan Mansur Yavaş, seçim çalışmalarıyla ilgili olarak konuşan 14 Mayıs'a kadar belediyeden maaş almayacağını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte 14 Mayıs'ta düzenlenecek seçimlerde 'cumhurbaşkanı yardımcısı' adayı olarak gösterilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmalarına ilişkin olarak TV100'de katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Sandık günü olan 14 Mayıs'a kadar belediye olanaklarını kullanmayacağını duyuran Yavaş, şunları söyledi:

"Seçim propaganda gezilerine başlayacağımız için Pazartesi gününden 14 Mayıs'a kadar belediyeden maaş almayacağım, izne ayrılacağım. O günden itibaren belediye olanaklarını kullanmayacağım. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener, bazen de Ekrem Bey'le programlara katılacağız."

screenshot-33.jpg

SEÇİM İÇİN İKİNCİ HESABINI AÇTI

Yavaş, hakkındaki karar kamuoyu ile paylaşıldıktan sonra o güne dek kullandığı Twitter hesabına ek olarak yeni bir hesap açmıştı:

"Yönetim anlayışımız gereği bu hesabı sadece Ankara ile ilgili duyurular ve faaliyetlerde kullanmaya devam edeceğim. Seçim sürecindeki çalışmalarımız için ise yeni sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi rica ediyorum."

'GENÇLER DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR'

Uğur Dündar, Yavaş'a "Gençlerin çok önemli bir kesimi sizin cumhurbaşkanı adayı olmanızı beklediler. Siz aday olmayınca hayal kırıklığı yaşadılar mı? Şu anda gençlerle ilişkiniz nasıl?" sorusunu yöneltti.

"Gençlerin birçoğu ilk defa oy kullanacaklar ve gençler dünyayı değiştirmek istiyor" diyen Yavaş, "İnternet üzerinden bizleri takip ediyorlar ama belli ki aradıkları, hoşlarına giden bir şeyler var. Nedir ben de bilmiyorum, davranışlarımız mı? Bunu yoğun bir şekilde hissediyorum. Çünkü bir yere gidiyorsunuz gençler kuyrukta, sürekli fotoğraf çektirmek istiyorlar. Tabii insanın hoşuna gidiyor" şeklinde konuştu.

'CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞINDA YİNE ONLARIN TEMSİLCİSİ OLACAĞIZ'

Millet İttifakı'nın uzun bir süre görüşmeler yaptığını hatırlatan Yavaş, "Onlar da istediler cumhurbaşkanı adayı olmamızı. İttifak var, 2 yıldır da toplanıyorlar, bir ortak aday olmasını istiyorlar. Sonuçta da bir karar verildi. Gençlerde hayal kırıklığı olmuş olabilir bizi seven ya da Ekrem Bey'i sevenlerde. Onlar biraz üzüldüler, kırıldılar. Ancak cumhurbaşkanı yardımcılığı söz konusu olunca biz yine onların sözlerinin temsilcisi olacağız. Kırılanları ikna etmeye çalışacağız. Birçoğu mesajla ilettiler kırgınlığını. Ben de onlara mektup yazdım" dedi.

 Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.