Sincan Belediyesi'nden ramazan etkinliği
Sincan Belediyesi Anne Çocuk Oyun Evleri’nde çocuklara özel Ramazan etkinlikleri düzenleniyor.
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Sincan Belediyesi Anne Çocuk Oyun Evleri’nde çocukların kişisel gelişimlerine ve anneleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmelerine imkan sağlayan Sincan Belediyesi Anne Çocuk Oyun Evleri, Ramazan’da da birbirinden farklı etkinliklerle çocukları buluşturuyor. Evliya Çelebi Anne Çocuk Oyun Evi’nde Ramazan ayının gelişine özel “Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan” etkinliği yapıldı.
Çocuklara ve annelere Ramazan ayının fazileti ve önemi anlatılırken, boyama etkinliği ile de Ramazan bilinci pekiştirildi. Çocuklar kağıtları boyayıp ardından kesip yapıştırarak kendilerine namaz arkadaşı yaptı. Bu etkinlikle birlikte çocukların el becerileri gelişirken, namazla ilgili bilgiler de öğrenmiş oldular.
Anne Çocuk Oyun Evlerinde Ramazan ayı boyunca haftanın 6 günü, rutin programların yanında değerler eğitimi ve Ramazan’ı anlatan çeşitli faaliyetler devam edecek.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.