Tarıma atama istiyoruz

Tarıma atama istiyoruz

Ulus Meydanı’nda toplanan ziraat ve gıda teknikerleri ile sağlık hizmetleri sınıfında yer alan veteriner hekimler ve veteriner teknikerleri Tarım Bakanlığı’ndan atama istediler.

A+A-

Atama bekleyen ziraat, gıda, balıkçılık teknolojisi mühendisleri ve ziraat ve gıda teknikerleri ile sağlık hizmetleri sınıfında yer alan veteriner hekimler ve veteriner teknikerleri Tarım ve Orman Bakanlığı’na Ulus’ta yaptıkları toplantı ile seslerini duyurmaya çalıştı.

Ulus Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykeli önünde toplanan atam bekleyen vatandaşlar atama bekleyen binlerce meslektaşı adına çağrıda bulunarak görüşlerini şu şekilde dile getirdiler, “ Hayatımızın hemen her alanında çalışma yapan biz teknik hizmetler sınıfında yer alan ziraat, gıda, balıkçılık teknolojisi mühendisleri ve ziraat ve gıda teknikerleri ile sağlık hizmetleri sınıfında yer alan veteriner hekimler ve veteriner teknikerleri, zoonoz salgınları önlemek, halk sağlığını korumak, tarımsal üretim, hayvan sağlığı ve ıslahı, gıda güvenliği olmak üzere tarımsal yapı, çevre, ekoloji, doğal kaynak olan orman, mera, su yönetimi, kırsal kalkınma, meteoroloji, çölleşme, erozyon, halk sağlığı gibi konularda sorumluluk alır ve diğer meslek grupları ile iş birliği yapar.

tarima-atama3.jpg

Son dönemde Dünya'da ve ülkemizde etkisini derinden yaşadığımız küresel pandemi ve yaşanan İklim değişikliğinin kötü sonuçlarından olan doğal afetlerin artarak devam etmesi insanlık için stratejik öneme sahip gıda, tarım, hayvancılık sektörünün değerini ve halk sağlığının önemini her geçen gün artırmaktadır.

Yaşanan tüm bu olumsuzlukların etkilerini en aza indirmek, branşlarımızı içerisine alan tüm kurum, kuruluş ve özel sektörü desteklemek, halkımızı bilinçlendirmek bizim görevimizdir. Bizler önemi her geçen gün biraz daha artan tarımın ilgili bölümlerinden mezun olarak milli bilinç ile Atatürk ilke ve inkılâplarının rehberliğinde ülkemize ve milletimize hizmet etmekten onur duyacak olan gençleriz.

Özel sektörün günümüzde çalışma şartları ne yazık ki mezun arkadaşlarımızın büyük çoğunluğunu istihdam edecek durumda değildir.  Ülkemizde stratejik öneme sahip Ülke Ekonomisinin en büyük temsilcisi olan Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere gerekli şartların bütününü sağlayan biz atama bekleyen teknik ve sağlık hizmetleri personellerinin istihdam taleplerinin karşılanmasını istiyoruz.

Hayatımızın her alanına dokunan tarım, gıda ve hayvancılık gün geçtikçe daha büyük bir önem arz etmektedir. İçinde bulunduğumuz pandemi ve çeşitli doğal afetler bizlere tekrardan bu meslek gruplarının kıymetini hatırlatmaktadır. Uzun yıllar süren eğitim ve öğretim hayatımızın meyvesi olarak okullarımızı okuyup kendi alanlarımızda ülkemize ve milletimize faydalı birer fert olarak diplomalarımızı aldık. Mesleğimizi icra etmek adına verdiğimiz bunca mücadelenin sonucu olarak kendi mesleğimizi sahada aktif bir şekilde yapmak için gerek özel sektör olsun gerekse kamuda görev almak istiyoruz. Özel sektördeki çalışma şartları ve özel sektörün mevcut diplomalı işsiz sayımızı karşılayamamakta ve hak ettiğimiz değeri görememekteyiz. Bu bağlamda çalışma alanlarımızdan biri olan tarım ve orman bakanlığında görev almak, devletimiz ile birlikte daha güçlü bir tarım, gıda ve hayvancılık vizyonu ile yürümek istiyoruz.

Edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimiz ile tarım, gıda ve hayvancılık sektörüne doğrudan hizmet edebilmek, üretimi arttırmak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için biz gençler olarak görev almaya hazırız. Tüm bu enerjimizi ülkemizin doğrudan üretim alanına aktarmak için çok bekledik. Ülkemize hizmet etmenin yanı sıra ailelerimiz ve çevremize daha faydalı olabilmek adına çalışıp hayatımızı idame ettirmek içinde çok uzun süredir bekliyoruz. Ülkemizin yerli üretimi ve  bekası için biz teknik personellerin bir an önce işlerinin başında olması üretimin her alanına dokunması ve çalışacağımız kurum ve kuruluşlara fayda sağlamak için görev bekliyoruz. Şu an buradan sesimizi duyan herkes bilmelidir ki bizler KPSS için çok emek verdik çok çalıştık ve yüksek puanlarımızı aldık önümüzdeki belirsizliklere dolu sürecin bir an önce bitmesi için Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’nin bizlere en kısa sürede en yüksek sayıda istihdam müjdesi vermesi gerekmektedir.

Bu müjde gençler için umut ışığı ülkemiz için daha fazla üretim demektir. Köhne memurluklar değil sahada üreticinin ve üretimin tam ortasında yer almak istiyoruz. Ülkemizin tüm dönüm noktalarında olduğu gibi gıda, tarım ve hayvancılığın ülke ekonomisine katkısı vazgeçilemez unsurlardır. Bu bağlamda yeniden hatırlatmak ve gür bir şekilde duyurmak istiyoruz.

TARIMA ATAMA HAZİNEYE YÜK DEĞİL GÜÇ OLACAKTIR

Burada toplanan gençler olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kamuya yönelik istihdamın arttırılması, atama takviminin belirlenmesini, onay bekleyen atamalarımız için en kısa sürede en yüksek sayıda atamalarımızın gerçekleştirilmesini istiyoruz. Bu bağlamda kamuoyunun bu belirsizliklerle dolu sürecin bitmesi için sesimizi duymasını biz gençlerin yanında durulmasını istiyoruz. Bu haklı talebimize tüm mecralardan yanıt bekliyoruz, biz gençlerin haklı sesine ses olunmasını istiyoruz. KPSS puanlarımız yanmasın, gençliğimiz çürümesin diye tekrardan gür bir şekilde sesleniyoruz, “TARIMAAAAA ATAMAAAAAA İSTİYORUZZZZZZZZ” diyerek düşüncelerini dile getirdikten sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

tarima-atama.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.