Yenimahalle’de bayram denetimi
Yenimahalle’de Ramazan Bayramı denetimi
Ramazan Bayramı tatili öncesinde Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçe genelinde denetimlerini artırdı. Belediye, üretim sırasında hijyen standartlarının sağlanmasına odaklanarak pastaneler, fırınlar, şekerleme ve tatlı fabrikalarında denetimler gerçekleştirdi. Polis ekipleri, pastacılık, şekerleme ve tatlı üretiminin yoğun olduğu bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Denetçiler, kullanılan malzemelerin son kullanma tarihlerine, üretim alanlarının hijyenine ve çalışanların iş kıyafetlerine çok dikkat ettiler.
"İNSAN SAĞLIĞININ TEHLİKEYE ATILMASINA İZİN VERMEYİZ"
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Ramazan ayı boyunca üretim artışı gösteren gıda işletmelerine yönelik denetimlerimiz devam ediyor. Sağlıklı ortamlarda üretilen ürünlere Yenimahallelilerin ulaşabilmesi için yılmadan çalışıyoruz. Ekiplerimiz işletmelerin gerekli hijyen ve temizlik kurallarına uyup uymadığını sık sık kontrol etmektedir.Üretim yönetmeliğine uyan ve hijyenin önemini vurgulayan işletme sahiplerine teşekkür ederim.İnsanların sağlığının tehlikeye atılmasına izin vermiyoruz.Vatandaşlarımızın sağlıklarını korumalarını istiyoruz. keyifli bir bayram tatili."
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.