Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ankaragücü’ne sahip çıkma zamanı

A+A-

Altı yıl aradan sonra Spor Toto Süper Lige yükselen MKE Ankaragücü bütün Ankaralılardan destek bekliyor. Hafta sonu Süper Lig başlıyor ve sarı lacivertliler sezonu Galatasaray maçı ile açıyor. Bu anlamda önceki gün Ankara 19 Mayıs Stadı Passolig gişelerinde anlamlı bir organizasyona imza atıldı.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner önderliğinde Ankara’nın önde gelen esnaf ve oda başkanları, belediye başkanları, bürokratlar ve taraftarlar takıma destek vermek için kombine kart aldılar. Adeta bayram yerine dönen 19 Mayıs Stadı önündeki Passolig gişelerine gelen Ankaragücü’nü sevenleri görünce yeni sezon öncesi umutlandım.

Gün destek günü gün Ankaragücü’ne sahip çıkma ve yeniden eski muhteşem günlerine dönmesine yardımcı olmak günü. Çünkü sarı lacivertliler Spor Toto Süper Ligdeki tek Ankara temsilcisi. Gençlerbirliği ve Osmanlıspor aynı anda lige veda edince artık Başkent tek temsilci ile yeni sezonda futbol heyecanını yaşayacak.

Bilet almak için gelenlerden birisi de Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’tü. Kombine kartını alan Başkan Ertürk “Ankaragücü’nün çok büyük bir aile ve önemli bir camia olduğunu” ifade ederek Ankaragücü sadece bir spor kulübü ya da futbol takımı değil, Ankaragücü Başkent’in önemli bir değeri. Ankaragücü’nün her zaman yanındayız. Taraftarlarımızla birlikte yeni sezonda tribündeki yerimizi almak için kombinemizi almaya geldik. Vefakar taraftarımıza teşekkür ediyorum ve herkesi kombineye almaya çağırıyorum. Gururluyuz, güçlüyüz, Ankaragüçlüyüz” diyerek bütün Ankaralıları kombine almaya ve takımlarına sahip çıkmaya davet etti.

Sadece Başkan Ertürk değildi bunları söyleyen. Kombine almaya gelen bütün oda başkanları, taraftarlar takımın bu zor döneminde mutlaka yanında olmaları gerektiğinin altını çizdi. Çünkü sarı lacivertli kulübün borçlarının ödenmesi ve takıma destek sağlanması için Ankaragücü’nü seven ve gönül veren herkesin mutlaka bu çorbada tuzunun bulunması gerektiğinin altını çizmeleri gerçekten görülmeye değer bir davranıştı.

Bende yeni sezon öncesi Ankaragücü’ne başarılar diliyor yeni sezonda inşallah başarılı sonuçlarla Ankara’nın gururu olmaya devam edeceğine olan inancımızı dile getirmekte istedim. Çünkü yapılan transferlere bakınca bu takımda umut ışığı ve gelecek gördüm. İnşallah yanılmayız ve efsane takımın geri dönüşü de adı gibi efsane olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları