Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ankaragücü’ne yakışmadı

A+A-

ORHAN AKSAKAL

MKE Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulunu önceki gün yaptı. Mamak Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurula kavga damga vurdu. Bu saldırı sadece konuşma yapan üyeye değil aynı zamanda Ankaragücü’ne yapılmıştır ve şık olmamıştır.

Neticede yapılan genel kurulda 931 delegeden 290’ı oy kullanırken, 1 oyun geçersiz sayıldı. Seçim sonunda 289 oyu alan Fatih Mert, MKE Ankaragücü’nün yeni başkanı oldu. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor ve kendisine sabırlar diliyorum. Çünkü gerçekten zor.

Asıl mesele çıkan kavga ve bir üyenin konuşmasına dahi tahammül edememek. Genel kurulda üyeler söz alıp görüş ve düşüncelerini dile getirdiler. Bunlardan birisi de Ali İhsan Mutlu idi. Mutlu şimdiki Başkan Mehmet Yiğiner'in 2012 yılının ocak ayında yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “Siz deyin 3-5 ben diyeyim 8-10 milyon TL. Nasıl oldu da bu borç 10 kat, 12 kat arttı” demesinin ardından salonda homurtular yükselmeye başladı.

Homurtuların ve protestoların yerini tatsız olaylar aldı. Mehmet Yiğiner'in gösterdiği tepkinin ardından bazı üyeler Ali İhsan Mutlu’nun üzerine yürüyerek tekme, tokat ve yumruklarla saldırdılar. Sonrasında güvenlik güçlerinin araya girmesiyle Ali İhsan Mutlu salondan çıkarıldı.

Bir genel kurulda yaşanan bu arbede ve tatsızlık yüzyıllık bir çınara hiç yakışmadı ve hoş olmadı. Birbirimizin fikir ve düşüncelerine tahammül etmek, saygı göstermek zorundayız. Tabi ki hakaret olmadığı sürece o görüşü paylaşır veya paylaşmayız. Her fikir ve görüş unutulmasın ki birçok sorunun çözülmesini sağlar.

Yapılan saldırı sonrası sarı lacivertli camiadan sert tepkiler gelmeye başladı ve bu saldırının sadece üyeye değil aynı zamanda Ankaragücü Kulübü’ne olduğunun altı çizildi ve bu olayın kabul edilebilir bir durum olmadığı belirtildi.

Neticede Başkanlığı Fatih Mert seçildi ve kendisini büyük sorunlar bekliyor. Başta kulübün yaşadığı maddi zorluklar ve transfer yasağının kaldırılması geliyor. Başkan Fatih Mert bunlarla nasıl başa çıkar, nereden kaynak bulur, nasıl çözer onu bilemiyorum. Sanırım başkanlığa aday olurken bu durumu ve sorunları bilerek ateşten gömleği giydi.

Transfer döneminin açılmasına şunun şurasında iki ay gibi kısa bir zaman  dilimi var ve bütün kulüpler yapağı devre arası transferlerin planlarını yapmaya başladı. Ankaragücü sezon başında hiç transfer yapmadığı gibi elindeki kaliteli oyuncuları da kaybetti ve şimdi sıkıntılı günler yaşıyor.

Başkanın ilk işi transfer yaparak gerekli eksiklikleri tamamlamak ve ardandın kulübün borç yükünü azaltmak. Birde futbolcuların ödenmeyen paraları var ki sorunların biri de bu. Yani Başkan Fatih Mert’in işi kolay değil. Elini taşın altına koyması ve kulübü ayağa kaldıracağız demesi güzel de bunu nasıl yapacak onu bekleyip göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları