Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ankara’ya haftalık bakış!

A+A-

Ankara’ya haftalık bakış dediğim yazımda yoğun bir haftayı sizlere aktaracağım.
Bu haftanın en önemli konularından biri “Yeni askerlik Sistemiydi.” Meclisten 365 oyla geçen Yeni Askerlik Sistemi ile askerlik 6 aya düşürüldü ve bedelli kalıca hale geldi. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun.
Ankara gündemine bomba gibi düşen bir diğer konu ise “Mansur Yavaş’a ilk engel” başlığı altında atılan haberdi. Bu haberlerin detayı ise Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde bazı görevlere atadığı bürokratların sicil onayı verilmemesi haberleriydi.  Bu haberler Ankara siyasetini karıştırsa da iddiadan öteye geçmedi.
Yapılan yalan yanlış haberlere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan yalanlama gelerek konu şimdilik kapandı. Çünkü yargıya taşınan davanın sonucunu bekleyip görmek lazım. Başkan Yavaş istediği bürokratı istediği yere atayabilecek mi bunu bekleyip göreceğiz.
İçmeyin içirtmeyin sloganlarıyla başlayan 26 Haziran Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Günü’nde Ankara’da gerek emniyet güçlerimiz gerekse belediyeler topyekün uyuşturucu ile mücadele başlatarak çeşitli paneller, konferanslar düzenlediler. Düzenlenen panel ve konferanslarda uyuşturucu içmenin ve içen geçenlerin düştü durumlar anlatılarak işbirliği içerisinde çalışma kararları alındı. 
Peki Ankara Emniyeti bu durum için ne yaptı? Onlar en güzelini yaptı sahaya indi. Ankara en işlek merkezlerinden olan Kızılay’da ellerinde broşürlerle vatandaşların durumun içler acısı halini anlatarak kamuoyunu bilgilendirdi. Emniyet güçlerimize bir kez daha buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 
Bu kadar olumlu gelişmeler yaşanırken Başkent asayiş dolu bir haftayı da geride bıraktı. Ama bence bu haftanın en önemli asayiş olayı yaşlı bir teyzenin Sincan’da oğlu tarafından darp edilmesi oldu. Bir vatandaş olarak bu durumu o kadar üzüldüm ki neler diyeceğimi bilemedim. Anne sevgisini, şefkatini bilemeyen bu mahluk inşallah adalet önünde cezasız kalmayacak.
Ankara’nın siyasetinden bürokrasine asayişinden yerel haberlerine kadar ele aldığım bu yazımda sizlere edindiğim bilgileri paylaştım. İnşallah hem Ankara’mızda hem ülkemizde olumsuzluklarla sorunlarla karşılaşmayız. Allaha Emanet Olun! Kalın sağlıcakla kalın…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları