Aysel Ayşe Aygün Özer

Aysel Ayşe Aygün Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ankara’ya yakışan bir başkan

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildikten sonra görevini üstün başarı ile yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'ı yürekten tebrik ediyorum. Ankara için çalışmalarda bulunuyor ki hangi birisini sayayım. Yalan söylemeden, hile yapmadan ve daha önemlisi samimiyeti ile her şeyi doğru yapmaya gayret gösteren bir belediye başkanı.

Yaptığı semt pazarları olsun, sokakları olsun, yolları parkları ve en güzeli de öğrenciler için hayata geçirdiği kahvaltı kartı ben gurur duyuyorum. Ve daha da güzel şeyler başaracağını güzel çalışmalar yapacağını umut ediyor bekliyorum.

Her şikayeti göz önünde bulundurarak kısa zaman içerisinde çözüm bulmaya, milletine yardımcı olmaya çalışan bir belediye başkanı. Bu görevi üstün başarısı ile yaptığı için canı gönülden teşekkür ederim. Hiçbir siyasi olaya karışmadan kendi işi ile ilgilenen üstlendiği görevi güzel bir şekilde devam ettiren ilerleten bir başkan.

Koronavirüs başta olmak üzere salgın hastalıklara önlem olarak gerek otobüslerde gerek metro olsun, gerekse dolmuş olsun yaptığı ilaçlama çalışmaları ve aldığı önlemler göz ardı edilemez. Bu tür önlemleri de başarılı bir şekilde ekip çalışması halinde ilerletiyorlar.

Verdiği sözleri tek tek zamanı geldiğinde yerine getiren yapan bir başkan sadece belediyenin değil gönüllerimizin de başkanı olmaya hak kazandı. Bundan öncesini de biliyoruz yapılanları da. Yapar gibi gözükmeyip te gerçekten yaparak bu işe gönlünü verdi ve başarısı ortada. Çalışkanlığı ve samimiyetinin ardından güzel şeyler peş peşe geldi.

Keçiören son dönemlerde çok güzelleşti. Bu konuda Keçiören Belediye Başkanımız Sayın Turgut Altınok’un yaptıklarını göz ardı edemeyiz. Ufuktepe’de birçok gecekondu vardı onları yıkarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı. Yeni yerleşim yeri olmasına rağmen Kanuni Mahallesinde güzel düzenlemeler yaparak vatandaşların gönlünü kazandı.

Gecekondular yıkıldı. Yerlerine yeni yaşam alanları güzel projeler geldi. Daha sırada bekleyen birçok güzel çalışmalar var. Belki zaman alacak ama en azından bir değeri olacak. Keçiören halkı ile bire bir ilgilenen sevilen bir başkan. Bu iki yüreği güzel insan bizimle olduğu için çok şanslıyız. Başarılarının daim olmasını dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları