Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Aslan postundaki eşek

A+A-

Adamın birinin eşeklerinden birisini yıl boyunca çifte koşmuş hayvan zayıf düşmüştür. Sahibi semirsin diye salmış çayıra. Ama o da ne, hem etraftaki çocuklar hem mahallenin itleri hayvana eziyet ediyorlar. Adam avcıymış. Önceden avladığı bir aslanın postu varmış elinde. Bu postu eşeğe giydirmiş öylece yeniden salmış çayıra. O dane içindekinin eşek olduğunu tahmin edemeyen aslan olduğunu düşündükleri bu hayvana ne çocuklar, ne itler yaklaşabilmiş. Herkes ondan uzak duruyormuş. Bir gün yanına bir öküz gelmiş. Arkadaş olmuşlar. Eşek artık semirmiş, yerinde duramıyormuş. Öküze şöyle demiş

-Öküz kardeş otu daha bol bir yere gidelim mi?

-Gidelim bak şu bahçede ot çok. Lakin sahibi gelirse ikimize de zarar verir. Ona göre tedbirli olalım.

Bahçeye gitmişler. Bahçenin sahibi de oradaymış. Bir kenardan otlamaya başlamışlar. Adam da korkudan ağaca çıkmış aslanın gitmesini bekliyormuş. Ama ağaçta tir tir titremektedir. Karınları doyunca eşeğin eşekliği tutmuş

-Ben şarkı söyleyeceğim, demiş.

Öküz yalvarmış

-Yapma etme bak adam dalda bekliyor. Senin aslan olmadığını fark ederse ikimiz için de iyi olmaz. Daha sonra buradan gidince söyle şarkıyı demiş.

Eşek inatla şarkı söylemek istediğini söylemiş ve anırmaya başlamış. O aslan kılığındaki mahlukun gerçek aslan olmadığını öğrenen adam daldan inmiş. Elindeki kürekle önce eşeğe sonra öküze vurmaya başlamış. Eşeğin sonu kötü olmuş.

Dünyaya efelenen herkese posta koyan birilerinin aslan postu giydirilmiş bir eşek olduğunu dünya öğrenecek ve eşeğin başına gelenler onların da başlarına gelecek. Bunu önce Türkiye ortaya çıkaracaktır. Zarar görme pahasına. Aslan kılığındaki eşekten korkanlar da eşeklikleri ile kalacaktır. Bu yakındır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.