İhsan Akça

İhsan Akça

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Avrupa Aynı Avrupa

A+A-

Bundan bir asır önce kışkırttıkları Yunanistan’ı Anadolu’ya İzmir’den çıkartıp Anadolu senindir diyerek kullanan, sonrasında arkasında duramayan, dursa da bir şey yapamayacağı belirli olan Avrupa 9 Eylülde İzmir’de denize dökülen Yunanı, eğer Fransa ve İngiltere gemileriyle Yunan ordusunu kurtarmasaydı o zaman Yunan ordusu diye bir ordunun kalmayacağı belirliydi. Şimdi bütün bu olanları hem Avrupa hem de onun köpeği Yunanistan unutmuş görünüyor. Yunanistan, Türklerden yediği tokadı unutmuş, yeni bir şımarıklığın içine girmiştir.

9 milyonluk nüfusunu dahi geçindiremeyip başta Almanya olmak üzere Avrupa’ya muhtaç olan Yunanistan bütün gelirini silaha harcayarak adaları silahlandırmış ve denizde 12 millik mesafeyi kullanarak Türkiye’ye kafa tutmaya başlamıştır. İkide bir Ege denizinde uçaklarımızla it dalaşına girmiş, Batı Trakya’daki Türk azınlığı rahatsız etmeye devam etmiştir.

Şimdi de Akdeniz’deki Türkiye’nin haklarını hiçe sayarak efelenmeye başlamıştır. Bu efeliğinin arkasında yine bir asır önceki gibi Avrupa vardır. Yine aynı Avrupa biz arkandayız hakkını ara gibi yaygarayla Yunanistan’ı desteklemeye devam etmektedir. 12 adaları bir gafletle Yunanistan’a kaptırmış olan Türkiye’nin yüzünden Yunanistan hiç de hukuki olmayan bir hakkı aramaya kalkmıştır. Akdeniz’de kilometrelerce sınırı olan Türkiye’yi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini hiçe saymaya kalkışmıştır. Bilhassa Fransa, İtalya, Mısır, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupalı dayılarına da güvenerek Türkiye’ye kafa tutmaya kalkışmıştır.

Ey Yunan efesi bu haçlı ordusu sevdasından vazgeç. Türkiye böyle efeliklere pabuç bırakmaz. Akıbetin bir asır öncekine benzer. 12 adaları da kaybetmek istemezsen bu çılgınlığına son ver. Avrupalı dayıların seni beslesin keyfine bak. Senin menfaatin Türkiye’yle iyi geçinmeye bağlıdır bunu unutma. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kimsenin toprağında gözü yoktur ama kendi toprak ve haklarına göz diken olursa onun da gözünü oyacak güçtedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.