Eflatun Neimetzade

Eflatun Neimetzade

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Azerbaycan Diasporası Başkanının müracaatı (4. yazı)

A+A-

Azerbaycan`ın şerefli Ordusu Vatan topraklarını reşadetle azad etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı, Sayın İlham Aliyev, halkımıza mutlu haberi verdi. Zengilan şeheri ve  yirmiyedek (Cebrayıl da dahil) köy ve kasabalar, katı, hain, vandal, terorist düşmanın pencesinden azad edilmiştir. Mutlu haber yirmi yedi yıl ezeli dede-baba topraklarından kovulmuş Zengilan soydaşlarımızı ve tüm halkımızın sevincine sebeb oldu. Sevinç göz yaşları ile halkımız adeta sokaklara döküldü. Çocuklar dans ediyor, neneler, dedeler göz yaşlarıyla devletimize, Sayın İlham Aliyev`e minnettar olduklarını, Ali Kumandanın izniyle hemen ezeli topraklarına gidip, kendi evlerini yeniden inşa etmeyi arzuluyorlar. Ama Sayın, İlham Aliyev ekrandan bütün halka şöyle seslendi: “Katil ve cellat düşman şehir, köy ve kasabalardaki bütün evleri yakmış, yok etmiştir. Onlar, kendi topraklarımızı güçlü Ordumuz sayesinde azad edeceğimizi akıllarına bile getirmediler. Fakat terörist, hain, kalleş düşmana en ağır darbeyi şanlı ordumuz vatan savaşında veriyordur. Biz bütün şehir ve köylerimizi en iyi şekilde yeniden inşa edeceğiz. Yaşasın Azerbaycan Ordusu, Garabağ Azerbaycandır!” Halkımız, Ali Baş Kumandanın bu mutlu haberine iştenlikle sevinçlerini bildiriyor, Sayın İlham Aliyev`in arkasında tek yumruk olduklarını aralıksız vurguluyorlar.

Şanlı Ordumuzun bu şanlı zaferine hitaben, Azerbaycan Diaspora Komitesi Başkanı, Sayın Fuad Muradov, dünyada aktif çalışmalar yürüten bütün Diaspora teşkilatlarına uyarı niteliğinde Muracaatta bulunmuştur. İşte o önemli muracaatı siz kıymetli okurların dikkatine sunuyorum.

eflatunnei̇metzade.jpg

Azerbaycan Dispora Komitesi Başkanı, Sayın Fuad Muradov.

 

“AZIZ SOYDAŞLARIM!

Ali Baş Kumandan, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Sayın İlham Aliyev`in Olaganüstü Başkanlığı sayesinde Azerbaycan`ın Şerefli Ordusunun Ermenistan silahlı kuvveleri tarafından işgal olunmuş topraklarımızın azad olunması yolunda atttığı keskin ve katlyetli adımları, Ermenistan-Azerbaycan, Dağlık Garabağ munagişesinde status-kvonun değişmesine sebep oldu.

Tahminen 30 yıl düşman işgalinde taptanan topraklarımızda aşamalı olarak Azerbaycan`ın üşrenkli Bayrağı yücelmiştir. Böylece Azerbaycan Devleti arazi bütünlüğünün tümünün berpasına doğru inamla ilerliyordur.

Hadiselerin hızlı gidişatı bütün Uluslararası kuralleri ihlal eden ve kendini Dağlık Garabağ`da ve Ermenistan`da “resmi hakimiyet” ilan eden bu oyuncak rejimin dahilinde çaknaşmaya sebep oldu.

Bütün bunların arkasında ermeni tarafı insanlık dışı adımlar atıyor, sivillerin yoğun yaşadıkları Azerbaycan kentlerini ateşe tutuyor. Cinayetkar rejimlerin bu adımları, özellikle “Garabağ Ermenistanındır” beyanatını veren antiazerbaycan ideologların, barbarların agoniyasından haber veriyor.

Aynı zamanda, resmi uluslararası kurumlar da dahil olmakla, bütün dünya ictimaiyyeti ermeni sahtekarlarının Gence`ye yönelik terör hücumlarını birmanalı şekilde eleştirmiş oldu.

Böylece, ermeni tarafı sadece harbi alanda değil, ideolojik alanda da mağlup oluyor. Azerbaycan tarafının(attığı adımların) global seviyede düzğün anlaşılması ve dünya tarafından desteklenmesi, Azerbaycan diasporasının aktif faaliyeti neticesinde gerçekleşiyor.

Bu ise, yalanları  gerçek gibi takdim etmeye alışmış dünya ermeni lobbilerinin ve onların menfur diasporasını haklı olarak rahatsız  ediyor.

Buna göredir ki, bütün mövgelerdeki mağlubiyetler fonunda diş ülkelerdeki yandaş ermeni gruplaşmalarının Azerbaycanlılara karşı her türlü tahribat emellerini gerçekleşmeleri hiç de tesadüfi değildir.

Bu kanunsuz aksiyaların amacı daha sonra Azerbaycan tarafını cinayet etmeleri halinde ittiham etmek için Azerbaycanlıları böyle adımlar atmaya tahrik etmektir.

Bu konuda kendi cinayetkar idealarını gerçekleştirmesine üçüncü kuvveleri celb edebilecek ermenilerin tahribatlarına uymamak çok önemlidir.

Bu sebeple de Azerbaycan Cumbhuriyetinin Disapora Devlet Komitesi sizleri uyanık olmaya, yaşadığınız devletlerin kanunları gereği faaliyet göstermeye ve gerektiğinde hukuki-muhafaza dairelerine muracaat etmeye davet ediyor.

Bizim işimiz hak, adalet işidir. Biz mutlaka zafer çalacağız. Garabağ bizimdir, Garabağ Azerbaycandır”.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.