Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Azerbaycan-Ermenistan savaşı

A+A-

Bu savaş Rus’un kalleş bir oyunudur. “Rus’tan dost olmaz” diye defalarca yazdık. “Dostum Putin” en tehlikeli ifade şeklidir. Çünkü Putin, söylediği sözden, verdiği sözden asla utanmaz. Çünkü bu ahlak üzere yetişmiştir. Devleti için ideal bir adam. Keşke bizde de bu ayarda devlet adamları olsa ve devleti onlar yönetse. Putin’in devleti lehine yanlışı yok mudur? Elbette vardır ancak onları hissettirmez. Rus’tan başkasına asala gönülden bağlanmaz. Hele hele başkalarının sözleri, dolduruşlarıyla kendi devletinin aleyhine olacak yanlışlara alet olmaz.

Ermeni yine saldırdı. Başta o müthiş generale ve arkadaşlarına rahmet diliyorum. Bu birliğin koordinatlarını veren şerefsiz Azerbaycan askerine de lanet olsun. Bizim Fetö şerefsizlerini bir başka versiyonu. Van’daki alçağın uçaklar havalanınca Kandildeki köpek sürüsüne haber verip “uçaklar geliyor” diyen adiden ne farkı var. Mesajlara bakıyorum. Azerbaycan erkekleri, “Allah rahmet eylesin” derken Kadınlar “intikamınız alınacak, kanınız yerde kalmayacak” diye yazıyorlar. İşte çoğunluk Azerbaycan erkeğinin sefil zelil hali… Bunlarla ne Karabağ azad olur, ne de Tovuz selamete erişir. Kadınları bari askere alsalar da erkekler Dubai’den dönmesini beklediği eşini hava limanında bekler gibi yol gözlese.

Elbette bu bir Rus oyunu “Dostum Putin” tuzağıdır. İster Kafkasya ister Suriye, Libya, Doğu Akdeniz, Kırım nerede olursa olsun Putin’in bu mağrur kibirli ve katil havasındaki pozunu bozarsak dünya kurtulur. Başta Türkler olmak üzere. Orta Asya Türk devletleri hala onların korkusuyla yaşamaktadır. Nasıl ki Suriye’de ABD’nin bir hiç olduğunu gösterdik, korkulmaması gerektiğini gözler önüne serdik sırada Putin var. Libya’da ilerlemesine fazla ileri gitmemesine karar veren ABD, Rus’u durduracak tek kuvvettir. Bizzat savaşa girmese dahi bizi teknik olarak desteklese biz Putin’in pozunu bozar, kibrini ayaklar altına alırız. Lakin iki emperyal güç bir olup anlaşıp racon kesiyorlar. Ahmak Müslüman devletler de avı köpeği misali kimi Rus’un, kimi ABD’nin arkasına takılmış salyaları akarak eşlik ediyorlar. Hava sahasını kapatsa da uçakları uçamasa Rus’un halini, Putin’in pozunu görünüz.

Azerbaycan’ı yöneten “Bolşevik virüsleri” idareden gitmedikçe bu devlet tam bağımsız olamaz. İlham Aliyev, “birçok büyükelçimiz ajandır” diyor. Bu konuyu daha uzun yazacağım. Lakin ajan olmayan devlet düşmanı olan niceleri var. Daha geçen hafta görevden alınan bir valinin anası Ermeni çıkmış. Babası Ermeni olanlar esas tehlikeli olanlar. Nesebi temiz değil “pistir” yönetenlerin. PKK-ASALA topluluğu olduğu söylenen AZERSUN şirketinin büyük ortağı İlham Aliyev’dir denilmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.