Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Babanızı sevin…

A+A-

Geldi yine bir Babalar Günü… Babası olanlar çok şanslı bunun kıymetini bilsinler isterim. Çünkü sonrası çok üzülüyorsunuz haberiniz olsun…

Biliyorsunuz Türkiye'de de kutlanan Babalar Günü, her yıl haziran ayının üçüncü haftasının Pazar günü kutlanıyor. Bu yıl haziran ayının üçüncü haftası 21 Haziran’a denk geliyor. Hani hafta sonu Babalar Günü’nü kutlayacağız.

Kimine göre kapital sistemin bir dayatması, kimine göre ekonomik bir hareket olmasına karşın yine de insanlar bu günü kendileri için özel olarak kabul ediyor. Aman yılın bir günü de varsın özel olsun ne olur?

Varsın bir gün Babalarımız için olsun ne çıkar. Varsın bir gün de onlara feda olsun ne olur ki? Çünkü onların yerini bir daha dolduramıyoruz ve acısı çok büyük oluyor.

Pazar günü dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan ve hala dünyayı tehdit eden korona virüs salgını gölgesinde kutlayacağımız Babalar Günü bütün babası olanlar için kutlu olsun.

Babası hayatta olanlar bakın samimi olarak söylüyorum babanızın kıymetini bilin. Hayattı iken çok vakit geçirin ve her zaman yanında olduğunuzu hissettirin. Sizin yanınızda olduğunu bilmesi onun için en büyük mutluluktur.

Sarılın ona, çekinmeyin öpün onu, millet ne der diye bakmayın. Millet ne derse desin siz babanıza sıkı sıkıya sarılın, öpün ve koklayın çünkü baba kokusu bir başkadır.

Baba bir çınar gibidir hani meyvesi olmasa da gölgesi yeter misali. Çünkü babası olanlar bu hayatta gerçekten çok şanslı. Evet zaman zaman kızdığınız, zaman zaman çekilmez olduğunu düşündüğünüz anlar olsa da ona sarılın ve sevdiğinizi gösterin.

Bazıları benim için babam olsa da olur, olmasa da olur diyor. Hayır öyle demeyin mutlaka babanızla aranızı düzeltin, onu uzaktaysa arayın ve sesini duyun. Pişman olduğunuz zaman iş işten çoktan geçmiş olacak bilesiniz.

Evet bazın babalarımızla sorun yaşarız, konuşmak istemeyiz, onu hayatımızdan çıkarırız ama unutmayın babalarımız hayatımızın bir parçası ve onun yanımızda olması için neler vermeyiz. Şu kısacak dünyada babanız varsa şanslısınız ve mutlusunuz bence.

Evet bazen babalar sevgisini açık açık göstermez ama bilin ki belki sizi en çok seven yine babalarınızdır. Hep gururlu ve mağrur görünürler ama kalbi en yumuşak ve en naif olanlar yine babalarımızdır.

Babanızın kıymetini bilin, sevin, sevindirin babanızı… Babalar Gününüz kutlu olsun babası hayatta olanlar…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları