Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bağlasan durmaz!!!

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk'te katıldığı bir programda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 1000 kişilik "Sahra Hastenesi" kurduğunu ifade etti. Sanırım Genel Başkan'da halkımız gibi aldatılmaktadır. Zira fuar alanına sadece 2 adet seperatör ve bölmeler konulmuştur.

Bir Zamanlar Çukurova'nın dizi seti zannetmiştim ilk gördüğümde, değilmiş.

Adam zamanında SSK’nın başındaydı hastane görmemiş desek ayıp olur. Gerçi onun zamanında hastaneler bundan da kötüydü.

Normal. Çünkü SSK’yı batıran bir kişi partisinin belediye başkanı da harikalar yaratacak değildi ya. Ön teker nereye giderse arkadaki de onun izini takip eder. Sevinçlerini çok görmeyelim. Kırk yıl uğraşsalar becerebilecekleri ancak bu kadar, onunla da mutlu olup seviniyor gariplerim.

Zeydan Karalar’ın, sahra hastanesi olduğunu iddia ettiği yerde TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi bulunuyor. İyi iş çıkarmış Zeydan Efendi, birkaç pvc plakayı taşıtmayı becermiş.

Sahra hastaneleri, askeri durumlarda ve felaket zamanlarında geçici olarak hızlıca kurulan mobil tıbbi birimlerdir.

Virüs sebebiyle bütün dünyada fuar alanlarında, futbol sahalarında kurulmuş olanları görmek mümkündür. Fakat dünyadaki örneklerine baktım ama bunun pek sahra hastanesine benzemediğini gördüm.

Göstermelik foto almak için iki yatak koymuş gerisi boş. İnanalım mı yani, ideolojik parti tutma bitti be dostum, biraz açalım gözlerimizi. Tut ama doğruya doğrucu olalım.

Bu bir yatak, bir tane daha var, hepsi bu. 998 yatak nerde lan yalancılar. Tavan açık ya, oksijen olayını öyle halledecekler herhalde. Serum da elektrikli değil zaten.

Tamam bitti gitti:))

Uganda’dan Prof. Dr. Gürsel Tekin geliyormuş hastanenin yönetimine inşallah Kemal bey orada tedavi olur.

TÜYAP sahra hastanesi:)

Komedi filmi gibi

Bu bir ön prototip hastane:))

Cahiliyesi bile var.

Şener Şen'in hortum repliği geldi aklıma, hortum nereye girecek belli değil.

Millet uzaya çıkıyor diyenlerin hastanesi.

Makineler sedyeler ilaçlar ne bilim yatak nerde ya yerde mi yatacak hasta.

Okul yaptırdık olayları vardı, okul yaptık dedikleri ilçe belediye başkanları bile yok yapılmadı dedi:) sıkıntı yok, yarın bir diğer başkanları da; Ne hastanesi kim yaptı der:) Bunların kendilerinden bile haberi yok, imam bilmem ne yaparsa cemaat neler yapar misali.

Başkanları kim:)

Burası mı hastane?

Burası bildiğin kurbanlık kesim alanı yahu. Samanlık nerde

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Zeydan Karalar Adana'da 1000 yataklı sahra hastanesi yapmış dediği yere bizim köyün sığırlarını bağlasan durmaz.

Virüsten insanlar yatış yapsa, mikroptan ölür burada. Buranın Hastane olduğuna kim inanıyorsa onları devlet tedavi etsin.

İtalya'daki koğuş usulü (tecritsiz) ölüm hastane sistemi bu. Orada ölümlerin artmasının bir sebebi de bu. Salgın hastalık tecrit gerektirir, bunun için bir sıhhiyeciye danışsalar, o bile söylerdi.

İçinin malzemelerini de halktan toplarlar Batı usulü. Sorsan dili sürçmüştür ben öyle bir şey demedim der.

En azından ömürlerinde muhalefet olmaktan başka bir şey yapmışlar. Bence bu günü tarihe CHP'nin ilk gerçek ve halka dair bir icraatı olarak not düşelim. Ayrıca milli bayram statüsüne alınsın. Bir daha CHP’den bu şekilde bir icraat görme şansımız yok maalesef.

Vizyonsuzlar modern şehir hastanelerine laf edenler buna alkış mı tutuyor. Gürsel Tekin sizin hizmetiniz de bu mudur? Bizlere bir açıklaman olacak mı bu büyük CHP hizmeti için.

Biri bunlara 650 bin kişi kapasiteli otel konforunda KYK yurtlarının hazırda bekletildiğini anlatsın.

Yahu ufak tefek aksaklıklar olur büyütmeyin. Ne olmuş yatak doktor filan yoksa. Uganda bile böyle hizmet görmedi.

Vallahi benim aklıma gelmişti. Ben düşünüyorum onlar yapıyor be abi. Ve arkadan çalan o acı Türkü Hastane Önünde İncir Ağacı.

Sözcü dağıtma hizmetiniz de çok büyük hizmet onu da es geçmeyelim.

Allah C C. sizleri bu ülkenin yönetim kademelerinden daima uzak tutsun İnşaAllah.

Amiiin...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.