Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Belediyecilik gönül işidir!!!

A+A-

Heyecanınız ve sevdanız olacak. Severek, aşkla yapacaksınız.

Yaşamadan olmaz. Bunu Esenler Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tevfik Göksu'da ziyadesiyle gördük.

Bu vazifelerin algı ve boş işlerle heba edilmemesi gerektiği gerçeği çok net ortaya konmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'u kötü yönetse de, işleri arap saçına döndürse de yine de onu destekleyecek bir kitle mevcut ve o da farkında. Gaz almak için arada Atatürk, laiklik falan diyor o kadar.

Laf ebesi.

Birisi yetenekli becerikli bilgili donanımlı bir başkan, diğeri tek ayaküstünde 40 yalanı söyleyip kitlesinin istediği her şeyi tek çırpıda söyleyip dilini yalamalık için kullanabilen birisi. 1000 CHP'liye sorun yarısından çoğu benim dediğimi söyler.

Birisi bana oradan sormayın tribünde gazetecileri haşlarken, diğeri tabi ki sorabilirsiniz, zaten ben soru sorasınız diye geldim deme erdemliliğini gösterdi.

Aslında aynı klasmanda bile değil gibiler. Mehmet Tevfik Göksu bey bilgi, olaylara vakifiyet ve kibarlığı ile şişirilmiş İstanbul şeysinden farklıydı.

Konuşmalarını görsel grafiklerle desteklemesi çok etkileyici idi ve karşı tarafın psikolojisini baya baya bozmuş gözüküyor.

İmamoğlu ne anlattı ki, o soruyu bana sormayın, onun adına üzüldüm demekten başka.

İmamoğlu bir balon maalesef hizmet yok kibir çok algı operasyonunu ajitasyon mağdur rolünü çok iyi oynuyor.

Gazeteciler sorularını soramadıkları için hepsini Teyfik beye sordu. Ama helal olsun yanıtladı bütün soruları.

Tevfik bey sakin ve mantık çerçevesinde cevap verdi ama İmamoğlu çok agresifti kibirliydi saygısızdı. Rakamsal açıklamaları tatminkar değildi.

Tarih böyle bir gömüş görmedi. İmamoğlu'nun bir gece önce söylediği her şeyi yalanladı hem de belgelerle ama hala belli kesim Ekrem İmamoğlu'na sahip çıkmaya devam ediyor. Yazık, bunların yüzden İstanbul'un 4 yılını heba ettiler.

Mazbatayı almak için İstanbul için kaybedilecek bir günüm yok demişti. Ama zamanla gördük nerelerde tekne turları, tatil yaptığını hadi onu da geçtim!

Yalanlarla dil döktüğü algılar vesaire hepsi gün yüzüne çıktı.

Hele deprem için hiç proje yapmadıkları. İstanbul'u böyle liyakatsız birine teslim edenler utansın. İstanbul'un tüm manevi değerlerin, ahirette bunlardan davacı olsun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar atasözünün bir daha ispatlandığı bir program oldu.

1 gün arayla yapılan açıklamalara bakıldığında Tevfik Bey'in, İstanbul'un yönetilmesi konusunda çok daha donanımlı olduğu apaçık ortaya çıktı.

Esenler belediye başkanlığından arda kalan boş vaktinde Büyükşehiri de yönetse, mevcuttan daha başarılı olacağı kesin.

Gerçek bir belediye başkanı izledik, dinledik, öğrendik. Yalansız, riyasız kibirsiz sakin mutedil kendinden emin ve saygın tebrik ederim Tevfik Göksu.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.