Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bence de gelmesinler!

A+A-

Son zamanlarda ülkemizin en büyük sorunu ne derseniz ben kesinlikle mülteciler derim başka da bir şey söylemem, söyleyemem. İkinci sıraya ancak ekonomiyi koyarım geri kalan sorunlar bir şekilde çözülür.

Önceki gün MHP Lideri Devlet partisinin Meclis’teki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunup mülteci konusuna dikkat çekti. “Asayişi kimler bozuyorsa derhal sınır dışı edilmeli” diyen Bahçeli, bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyeliler için de net bir mesaj verdi.

Gündemdeki sığınmacı tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Sığınmacı sorunu istismara çanak tutmadan çözülmeli” dedi. “Türkiye onun bunun elinde oyuncak olmayacak" sözlerini kullanan Bahçeli, “Türkiye'de geçici koruma statüsüyle bulunuyorken toplumsal huzuru, asayişi kimler bozuyorsa, gözünün dışına bakılmadan sınır dışı edilmeli. Özellikle önümüzdeki bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyeli sığınmacıların tekrar geri dönmelerine hiç gerek yok” ifadelerine yer verdi.

Sayın Devlet Bahçeli’nin bu açıklamalarının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu bayram ve önümüzdeki bayram içinde güvenli bölgelere gidiş konusunda tahdidimiz, kısıtımız söz konusudur. Bayram gidişine müsaade etmeme konusunda değerlendirmemiz vardı” diyor.

Yani benim kafam karıştı şimdi bunlar bayramda ülkelerine gidip kalsınlar mı, yoksa gitmelerine kısıtlama getirip ülkemizde tutmaya devam mı edelim? Yani benim aklım almadı inanın dostlar.

Bana sorarsanız ülkemize gelen başta Suriyeliler olmak üzere mümkünse bütün mülteciler ülkelerine dönsünler. Misafirlik bir yere kadar demiş büyüklerimiz. Bunlar misafirliği aştı artık burayı vatanları görüp her türlü hakkı kendilerinde bulmaya başladılar ne yazık ki.

Televizyonlarda, yazılı basında ve sosyal medyada görüyoruz. Bu mülteciler uygunsuz hareketlerde bulunup, kadınları taciz edip, gizlice fotoğraflarını çekip bunları birde utanmadan gülerek hatta iğrenç şekilde sırıtarak paylaşıyorlar.

Yani düşünün adamlar o kadar ki normal vatandaş bir kadının fotoğrafını çekse kıyamet kopar, bunlar her türlü ahlaksızlığı rahat rahat yapıp, istedikleri at koşturuyorlar kimsenin gıkı çıkmıyor.

Yani bayramda ülkesine giden demek ki orada artık yaşayabilir ve hayatını sürdürebilir. Benim anladığım bu. Çünkü madem ülkene gidiyorsun orada kalmanda bir sakınca yoktur artık. Neden geri geliyorsun? Bence git ve bir daha gelme. İnanın bu mülteciler yakında başımızın üstüne çıkacak ve sonunu alamayacağız bu işin bilinsin istiyorum…

Yarın veya ertesi gün ülkemizde hak iddia edip polis bunlara yaptırım uygulayınca Avrupa birliği ülkeleri ayaklanıp Türkiye’de yabancılara işkence yapılıyor, onların hakları elinden alınıyor mutlaka bir yaptırım uygulayalım diyecekler benden hatırlatması…

Çünkü kendileri sarışın, mavi gözlü mültecilere kucak açarken, esmer tenli, başı kapalı Müslümanlara çelme takıp sınırdan geçmelerine engel olurken sesleri çıkmaz, senin en ufak davranışında ortalığı ayağa kaldırır olmadık kararlar almakta kendilerini haklı görürler bunu unutmayalım.

Artık misafirlik uzamasın lütfen bu sığınmacıları ve mültecileri yavaş yavaş değil biran önce gönderin gitsin bu millet bir rahat nefes alsın…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları