Mustafa ALTINTAŞ

Mustafa ALTINTAŞ

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bin yıl değil beş bin yıl

A+A-

İnsanların yüz yılda bir aynı hayatı yaşadığına dair söylentiler mevcuttur. Bu, kimine göre tesadüf, kimine göre tefavuk, kimine göre kader, kimine göre politika vs. olarak nitelendirilmektedir. Türkler olarak tarihimize baktığımızda, tarih sahnesine çıkışımızın M.Ö. 5000'li yıllara kadar dayandığını görmekteyiz. Dolayısıyla tarihimiz sadece yüz yıllık değildir. Ulaşılabilen kaynaklar incelendiğinde ilk anayurdumuz Orta Asya'dır. Orta Asya, Türklerin bu denli zorlu koşullara alışmasında ön ayak olmuş bir memlekettir. Coğrafi koşullarının zor ve çetin olması, Türklerin karakterlerinin gelişimine katkı sağlamıştır.

Bugünlerde Çanakkale Zaferimizin 104. yılını kutlamaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz Türk milletinin cansiperane yaklaşımları sayesinde kazanılan bu zafer, yabancı milletlere tam 101 yıldır Türk yurduna alçakların uğrayamayacağını dünyaya göstermiştir. Bugünlerde yine önemli olan bir diğer sevinç ise Türklerin Ergenekon'dan çıktığı tarih olan ve baharın gelişini simgeleyen 21 Mart'tır. Bundan tam 4656 yıl önce atalarımız, destanda belirtilen üzere demir madenini eriterek Ergenekon'dan Bozkurt'un önderliğinde çıkmışlardır. Burada da görülmektedir ki Türkler, beş bin yıllık bir tarihe sahiptir.

Son günlerde Yeni Zelanda'da yaşanan olayları baktığımızda, Christchurch kentinde tam Cuma vakti sırasında camilere düzenlenen saldırıda elliye yakın kişi yaşamını yitirmiş, en az bir o kadar kişi de saldırıda yara almıştır. Bu saldırı tamamen Türk ve İslam düşmanlarının, milli ve manevi değerlerimizi hedef alan çirkin bir saldırısıdır. Bu alçak düşmanlar geçmişte olduğu gibi günümüzde de aynı düşmanlığı atalarından bir miras almışçasına devam ettirmektedir. Çünkü Türkler, Türk-Cihan hakimiyeti ülküsüyle yola çıkan bir millettir. Bu aziz millet İslam'la şereflendikten sonra Nizam-ı Alem (İ'lây-ı Kelimetullah) ile yani Allah'ın kelamını yeryüzünde yüceltmek, savunmak ve Allah'ın emrettiği gibi yaşamak için yola çıkmış bir millettir. Dolayısıyla hem Türklüğe hem de Müslümanlığa yapılacak her olumsuz olay karşısında Türkler asla sessiz kalamaz ve kalmayacaktır.

Kanlı saldırıyı gerçekleştiren teröristin silahı incelendiğinde ince bir detay göze çarpmaktadır. Silahının bir kısmında "Türk Yiyici" yazması ve yine Osmanlı'nın mağlup olduğu ikinci Viyana kuşatmasının tarihlerinin olması hiç tesadüfe benzemiyor. Asıl ırkçılığı kimlerin yaptığı ve bu ırkçılığın geldiği seviye ürkütücüdür. Türk ve İslam değerlerimizi hedef alan karanlık kişiler, yüzyıllar önce ulaşamadıkları emellerine günümüzde alçakça ve haince planlarla ulaşmaya çalışmaktadır. Geçmişte üç kıtada hüküm sürmüş Osmanlı'ya besledikleri kin ve nefreti şimdi Türkiye'ye, Türklere ve Müslümanlara karşı devam ettirmektedirler. Bu hain terör saldırısını lanetliyor ve yaşamlarını yitirenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

Yaklaşık yüz yıl önce kazandığımız Çanakkale zaferi adına, bu topraklar için şehit düşmüş aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ayrıca vatanımızın kazanılmasında emeği olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İnanan bir insan olarak Allah'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bu ülkeyi düşmanlardan kurtarma, ayağa kaldırma ve yeniden kurma sevincini nasip ettiğini düşünerek yüce Türk milletinin de birlik olmasıyla bu ülkenin bu günlere geldiğini düşünüyorum. Buradan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e birçok ülkede saygı duyulmasına rağmen ülkemizde

hâlâ Atatürk düşmanlarının bulunmasını da doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Birçok platformda bunu da dile getirmekten geri kalmıyor ve bununla da gurur duyuyorum. Bu vesileyle atalarımızın Ergenekon'dan çıkış günü olan 21 Mart Nevruz Bayramını kutluyorum. Unutulmasın ki Türkler beş bin yıl önce bu dünya üzerinde vardı ve bundan sonra ebediyete kadar da olmaya devam edecektir.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları