Enver Baltaş

Enver Baltaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir ışık yakmak için neye ihtiyaç var?

A+A-

Defne, hayalle gerçek arasında bir çizgi, azim, umut bir özlemdir belki de.

Değerli dostlar elbette her birimiz para kazanmak zengin olmak hayallere dokunmak isteriz.

Bunları isterken gerçek özlemi hayaller ötesi olan duyguları kaybeder, benlik hapishanesinde çepeçevre kuşatılmış, nefsimizin esiri olarak bir mahkûm misali geçer ömrümüz.

Oysa yaratılış fıtratı zorlar benliğimizi.

Dost arar etrafında.

 Paylaşmak, yardım etmek, ihtiyaç sahibine el uzatmak, yetime, öksüze, kimsesize istihdam kapısı açmak, yaşlılarla ilgilenmek, köpeğe, kediye yuva kurmak yani kısacası yaşatmak, yaşattıkça hazza ulaşmak.

Çok mu zor sizce bunlar? 

Tabii ki değil birlik ruhuyla ülke değerlerimize sahip çıkar doğru işleyip değerinde satabilirsek çok çok kolay.

Sizler küçük alımlarınızla sadece sağlığınıza kavuşmuyorsunuz, Biz ailesine bir tuğla, bir harç, bir kum tanesi oluyorsunuz. Oysa gerçekte koskoca yürekleri heyacanlandıran bir istihdam altyapısına bir mutluluk birlikteliği, bir sevgi yumağı kuruyorsunuz.

Buyurun dostlar birlikte kanıtlayalım Bu ülkede güzel şeylerinde olduğunu. Dünyanın % 85’i ülkemizde olan doğru işlendiğinde 17 milyar dolar katma değer katabilecek bir hazinemiz var. Kolay kazanmak hevesiyle tosuncuklara kaptırdığınız paralarla kendinizin ve bir ülkenin kaderini değiştirebilirsiniz . Buyurun önerilerinizi sıralayın tartışalım konuşalım ki doğruyu bulalım. Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları