Aysel Özer

Aysel Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bitmeyen COVİD-19

A+A-

aysel-ozer.png

Neredeyse hayatımızı kabusa çeviren bir hastalık ve zorlu bir süreç kimimiz bu zorlu süreçten geçtik, kimimiz ise hala endişeli korkulu yaşantımıza devam ediyoruz. Her ne kadar bizi neyin beklediğinden tam emin olamasak da elimizden geldiğince kendimize daha güvenli daha tedbirli bir yaşam alanı çiziyoruz. Kimimiz dikkat ederken, kimimiz de bunun tam tersini yapmaya devam ediyoruz.

Alınan önlemlere rağmen bir iniş bir çıkış gösteren çizelge acaba normalleşmeyi biraz daha mı geciktirmeliydik diye düşünüyorum? AVM'lerin açılması, piknik alanlarının açılması ne kadar doğru bir süreç bilemedim ve şimdi okulların açılması çocuklarını okula gönderecek olan veliler endişeli ve haklılar da 6 yaşında bir çocuk kendini ne kadar koruyabilir. Yoksa bu konu ile ilgili sadece ben miyim düşünceli?

Piknik alanlarında mangal ve semaver yakmak yasak. Ben çevremde görüyorum mangalını ve semaverini alıp hafta sonu gidenleri bu da biraz kafa karıştırıcı değil mi? İnsanlar şöyle düşünüyor. Mangal ve semaver madem yıkılmayacak neden mesire alanları açılıyor? Herkes kendine haklılık payı çıkarmaya çalışıyor aslında.

Şuna da değinmeden geçemeyeceğim sizin de yakınlarınızdan komşularınızdan COVİD-19 a yakalanan dostlarınız arkadaşlarınız mutlaka olmuştur. Malum benim de oldu 14 gün ev karantinasının sonunda tekrar test yaptırmak için hastaneye giden durumunun negatif mi yoksa pozitif mi olduğunu öğrenmek isteyen bir dostum şöyle anlattı, “Çok zorlu bir süreç atlattım 2 hafta hastanede yattım 2 haftanın ardından. Beni evime gönderdiler ve 14 gün kuralına uymamı söylediler. 14 günün ardından tekrar hastaneye gittim test yaptırmak istediğimi söyledim bir şikayetim olmadığından dolayı testimi yaptıramadım bana COVİD-19 belirtileri yoksa teste ihtiyacın yok deyip geri gönderildiğini” söyledi.

14 günün sonunda Bence tekrar test yapılmalı. Sayın Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca bazılarında belirti bile göstermediğini ama test in pozitif çıktığını söylemişti.

İnsan hayatını riske atan COVİD-19 böyle tehlike yaymaya devam ederken bence test yapılmalı diye düşünüyorum. Elimizde fazlasıyla testimiz varsa bir test yapmak bu kadar da zor olmamalı diye düşünüyorum ve düşünmekte haksız da değilim.

COVİD-19 la mücadelede bulunan belediyelerimiz başta Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Keçiören Belediyesi'ne vermiş oldukları mücadele ve tedbir için ayrıca teşekkür ederim.

Yapılana göz ardı etmeyecek kadar duyarlı bir millet olmalıyız hiçbir zaman bu tür şeylerde siyasi amaçları kullanmamalıyız Unutmayalım ki biz de üzerimize düşen görevi başarı ile yaparsak daha güzel günlere en yakın zamanda kavuşmuş oluruz.

O zaman ne demeliyiz birlikten kuvvet doğar güç doğar ve güzel günler doğar…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları