İhsan Akça

İhsan Akça

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bize kim dost kim düşman?

A+A-

Türk milleti çırpındıkça, her çırpınışında ilerisi için ümit verdiğinde, bunu gören bazı zavallı gözler kör oluyor. Kulağı duymuyor, zaten iyiye yönelik hiçbir şeyi görecek ruhları yok. Onlar kendilerinden başka hiçbir şey yapmaz, yapamaz zannediyorlar. İşte ondan dolayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığından ve ulaştığı teknolojiden rahatsızlık duyuyorlar.

Türk Milleti düşmanları milletin diniyle uğraştılar. Din adamı gibi görüntüyle milleti parçalamaya çalıştılar. Muvaffak olamadılar. Tuzakladıkları bomba kendi ellerinde patladı. Halen o bombaya sahip çıkıyorlar. Türk Milletinin aile yapısıyla uğraştılar, halen de uğraşıyorlar. Sosyal medya ile ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Onda da muvaffak olamadılar. Bu millet kendine bir zarar geleceğini anladığı gün: Ben Türk’üm, ben Kürt’üm, ben Alevi’yim, ben Sünni’yim, ben Çerkez’im, ben Laz’ım, ben Süryani’yim, ben siyaseten şu partiliyim demeden bir olur, birlik olur, bunu bundan önce de yaptı bundan sonra da yapar. Bundan hiçbir düşmana pay çıkmaz. Bu milletin kanı buna müsaade etmez.

Bu millet 1930’lu yılların içinde uçağını yapmış, uçurmuş ama bunu hazmedemeyenler bunu engellemişlerdi. Şimdi bu millet denizin altından kıtaları birleştirdi. Onların senelerce yapamadığı havaalanlarını en kısa zamanda yaptı. Yapamazlar denilen her şeyi en iyi şekilde yaparak kıskananları perişan etti. Şimdi daha iyisini silah sanayisiyle yapıyor. Kıskananların akıllarından geçiremediklerini, her türlü insanlı, insansız araçları; helikopterleri, tankları, mühimmatları; onları kullanan bütün silahları yerli ve milli olarak üretip polisinin, askerinin, korucusunun eline teslim etti. İşte bunlarla çıkılamaz denilen dağlara çıkıldı, bulunamaz denilen mağaraları buldu. Canlı, cansız bütün terör mevzilerini tahrip etti. Gelir kaynağı olan uyuşturucu alanlarını imha etti. Dünyada terörle mücadelede böyle bir başarıyı hiçbir devlette göremezsiniz. Bunu ancak milli silah ve mühimmatlarla Türk Silahlı Kuvvetlerinin her kademesi yapabilir ve yapmaktadırlar.

İşte onun için kim dost kim düşman olur bunu anlamak zor olmasa gerekir. Benim silahımı, mühimmatımı kullanamazsın diyenler, tankların tamiri için gönderilen ülkeye tamirat parası gönderildiği halde tamir edip göndermeyenler, benim uçağımı al, benim tankımı, helikopterimi al diye sıraya girenlerden dost olur mu? İkide bir Yunanı kışkırtıp İzmir’e çıkardıkları gibi yine kışkırtıp denizde, karada bizi rahatsız etmeye çalışan Yunan kışkırtıcılarından dost olabilir mi?

Tabi ki bunların hepsi düşman olan saftandırlar. Türk Silah Sanayi’nin gelişmesinden denizdeki gemisi dahil havadaki her aracından, bütün bu araçlarda kullanılan milli mühimmattan gurur duyan kendi devletinin de bunlardan faydalanmasını isteyen devletler dost olur. Türk Milleti kıskanmaz, Türk Milleti mağdurun yanında olur. Türk Milleti her yerde barış için vardır. Hiçbir devletin toprağında gözü olmaz. Kendi toprağından da bir karışını kimseye veremez. İşte onun için Mehmetçik var, onun kullandığı milli mühimmatı var. Onun için Mehmetçiğin arkasında Türkiye Büyük Millet Meclisi var. Bunu bütün düşman devletler bilmeli, ona göre davranmalıdırlar. Artık ikiyüzlülükten bıktık. Dilinizle, kalbinizle bir olun. Bu millet kendi yağıyla kendi kavrulur. Kimseye ihtiyacı yoktur. Hakiki dostlar ona yeter.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.