Aysel Özer

Aysel Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu gidişe dur diyelim

A+A-

Neredeyse her yerde gün geçtikçe sayı olarak fazlalaşan Suriyeli görüyorum hani bunlar gidecekti?

Ben mi yanlış hatırlıyorum. Bize sağlanamayan bir çok imkan onlara verildi. Peki bu hak değil mi?

Bu göç yağmuru buraya başladıktan sonra birçok şey değişti. Yaşam alanımız da, okullarda hastaneler de dışarda her yerde.

Biz millet olarak zaten yardım seven bir toplumuz. Ne olursa olsun yardıma koşan herkesin derdini dinleyip çare arayan bir toplumuz.

Şunu merak ediyorum aynı şartlar altında biz olsaydık. Suriyeliler de bizim onlara yaptıklarımızı yapar mıydı?

Belki bir kaçı evet. Öyle güzel yaşantılarına devam ediyorlar ki bayramları tatile gider gibi memleketlerine gidip sonra geri geliyorlar.

Bayramda gidebiliyorlarsa demek ki ortaklıkta kötü bir durum yok.

Kendimce şöyle düşünüyorum. O savaşı kendi ülkem de yaşamış olsaydım. Suriye kapıları açsa gitmezdim vatanımda kalır yapabildiğimin en iyisini yapmaya çalışırdım. Başka topraklarda ezik boynu eğik yaşamazdım

Vatan sevgisi bayrak sevgisi toprak sevgisi bunu gerektirmez mi? Bize bu vatanı emanet eden şehitlerimiz de böyle yapmadı mı? Bence doğru olan bu.

Onlar burada yaşamlarına devam ederken benim askerlerim orada savaşıyor şehit düşüyor. Bu durum bizi derinden üzüyor bu durumun en kısa sürede bitmesini isterim. Başkalarının çıkarları yada amaçları için kullanılmaktan bir an önce vazgeçmeliler.

Orada şehit düşen her canın bir ailesi var, evi var ve akşam babalarını bekleyen çocukları var. Bu duruma millet olarak bizimde dur, durun dememiz gerekir. Başka topraklarda huzur içinde yaşayan bu insanlar. Kendi topraklarında kendi vatanları için savaşmayı da bilmeli...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları