Eyüp Kara

Eyüp Kara

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu nasıl bir sanat?

A+A-

Tutmayın beni, İstanbul’un bir dakika kaybedecek zamanı diyen bir başkanı vardı. Sahi ne oldu o başkan. Gören, bilen ve kendisini tanıyan var mı?

Başkan seçilmeden önce her gün 60-70 yerde iftar açan, her yerde dua okuyup benden ala Müslüman yok, en iyi Müslüman benim. Bakın dua okuyorum daha ne istiyorsunuz diyen bir başkan vardı ismi lazım değil…

Seçildi İstanbul çok güzel oldu kendilerini tebrik ediyorum. O kadar çok çalışıyor ki adam iki üç saatlik uyku ile perişan olmuş durumda yazık onun adına üzüldüm. Gerçekten çok çalışkan bir başkan. Öyle böyle değil icraatları…

İndirim derken, bindirim yapan, ucuzlatacağım derken daha da pahalalıştıran. İstanbul’u dünyanın en güzel şehri yapacağım derken, peyjaz olarak dünyanın en kötü şehrine dönüştüren bir yönetim. Daha ötesi yok benim nazarımda.

Önceki gün sosyal medyada bir takım görseller dolaştı. Haliyle benimde dikkatimi çekti. Şöyle yakından bakınca gerçekten kendi nutkum tutuldu. Yahu bu nedir Allah aşkına, hangi kafa yapısında olan birine bu grafitileri bu aziz şehrin duvarlarına çizdirdiniz.

O güzel İstanbul’un siluetleriyle süslenmiş duvarlardan, ne idüğü belirsiz şeytan beter resimleri kime çizdirdiniz? Kiminle kaç paraya anlaştınız yakında kokusu çıkar. Hadi çizdirdiniz bu nedir ya. Bu çizimleri kontrol eden, denetleyen bir elemanınızda mı yoktu?

O güzelim çiçekleri söktürüp yerine bu ucubeleri çizdirirken hiç mi vicdanınız sızlamadı? Hiç mi kendinizden utanmadınız. O nedir öyle ya insanın gece rüyasına görse korkudan kalbi durur. Sizin kalbiniz, vatan sevginiz olmadığı için olabilir mi acaba?

Yahu bu resimleri çizdirirken hiç mi düşünmediniz. Buradan her gün binlerce çocuk gelip geçecek nedir diye sormayacaklar mı? Anne, baba bunlar nedir, kim çizmiş, bunlara ne demek istiyor dediği zaman ne diyeceksiniz?

Yazık oldu bu güzelim bu aziz şehre. İstanbul’a yapılacak ne kadar kötülük varsa hepsini üç yılda yaptınız yetmedi daha da yapacaksınız bu gidişle. Allah sizi ıslah etsin başka ne diyeyim.

Bu grafitileri çizenlerin hiç mi vatan, millet sevgisi yoktu ki bu ucubeleri çizmeyi uygun gördüler. Hadi yeşillik, çiçek ve ağaçlar sulama istiyor, bakım istiyor. Bunlara ekonomiyi zorluyor gibi abuk sabuk bir açıklama yaptınız. Hadi bunları da anladık ta çizdirecek başka bir şey bulamadınız mı?

Bu aziz vatanın, bu aziz Türk Milletinden yana hiçbir şey mi aklınıza gelmedi? Bu vatanın hiçbir değeri yok muydu o duvarları süsleyecek. Selçuklu, Osmanlı’dan hiçbir izde mi kalmadı yüreğinizde. Bu kadar mı kin ve nefret ettiniz ecdadınızdan.

Yahu adama sormazlar mı arkadaş bu nedir? Kimi, neyi temsil ediyor. Bu resimlerde anlatılmak istenilen nedir? Bu çizilen resimler hangi zihniyetin ürünü ve hangi zihniyete hizmet ediyor. Sizin vicdanınız kurusun ne diyeyim…

Yazık oldu güzelim İstanbul’a. Kadir, kıymet bilmeyen ellerde ne hale geldin güzel İstanbul. Sen bunları hak edecek ne yaptın aziz İstanbul. Seçenler sanırım şimdi çok mutludurlar. Onlara göre her şey çok güzel oldu…

Yoksa bu resimlerle bir gizli subliminal mesaj mı vermek istiyorsunuz açık açık söyleyin millet bilsin. Bu rezilliği çizdirirken hangi ruh hali içindeydiniz gerçekten merak ediyorum. Sizlere yazıklar olsun kendi ülkesine bu kadar yabancı bir zihniyeti Allah’a havale ediyorum…

eyup-kara-004.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.