Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu sahra başka sahra!!!

A+A-

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yolunu yapamayan belediye başkanı, hastane açılışı için hayırlı olsun tweete atmış, sehven kabul edelim bari:))

Teşekkür etmekle olmuyor, insanlar topluma faydalı işler görmek istiyor, iyi çalışmaları desteklemek bir ahlaki ilkedir, siz de üstünüze düşen hastane yolunu yapmalıydınız maalesef ki sorumluluğunuzu üstelediğiniz için bu teşekkür söyleminiz sadece beyhude bir ifadedir.

Milletle dalga geçiyor işte, ses var görüntü yok. Bu işte bir sehvenlik var gibi yoksa bu twiti atmaz. Kendi kendini yalanlayan genel başkanınızdan da bekliyoruz böyle bir tweet.

Biz de sizi tebrik ediyoruz Ekrem Başkan'ım İstanbul için çok başarısız bir izlenim sergiliyorsunuz:))

Malum hastanenin yolunu yapamayan bir İstanbul belediye başkanımız var. Böyle dünya çapında bir eserde çakılı bir çivisi olmamak o şehrin belediye başkanının yapabileceği bir iş değil! Çok ama çooook tebrikler.

Hastanenin yolunu yapmamak için öne sürdüğün tüm bahanelerinin ve engellemelerin sonunda hastane hizmete geçti. Ama bak geç kalmış değilsin, yine balon asmayı unuttular. Koş balon as, daha önce yaptığın gibi tüm Türkiye'ye havanı atarsın!

Devlet yapar siz izlersiniz. Sevgi pıtırcığını alkışlamak için kitle hazır. Sizde haklısınız. Becerebildiği bir şey olmayınca teşekkür etmesi bile büyük nimet geliyor size:)

Şaka gibi bir karakter. Buda böyle bir şey evlere şenlik dünya yansa umurunda olmaz sanırsın. Başkanım kimse sizin kadar çalışkan ve üretken olamaz hafta sonu 500 bin ton asfalt döken koli prototipleri üreten yerli ve milli bir lidersiniz teşekkürler:))

Komik olan şu ki, hastaneye yol yapacak bütçe yok diyenler dün 500 bin ton asfalt yaptık demesi. 500.000 ton asfalttan 200-300 ton da Başakşehir Hastane yoluna dökeydin ya:))

Keşke çorbada sizin de tuzunuz olsaydı. Sevenleriniz adına üzücü bir durum. Kaz eti varken çorbayı kim ne yapsın.

Nasip meselesi. Erdoğan, Şehir Hastanesi'nin yolunu yarım bırakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nda "Elhamdülillah biz iktidarız ve hemen Ulaştırma Bakanlığımızı devreye soktuk ve yolları yaptık.

İmamoğlu birde tebrik ediyorsun. Keşke yolunu da sen yapsaydın. Belki o zaman hastaneyi de biz yaptık diye bunu da sahiplenirdin:)))

Açılışa gitseydin çok emeğin geçti.

BU SAHRA BAŞKA SAHRA

Başakşehir Hastanesi 2682 yatak kapasiteli. Dünyanın en büyük sismik izolatörlü. Avrupa’nın en büyük hastanesi olan akıllı solunum cihazlarının kullanılacağı en son gelişmiş teknolojiyle donatılmış DEVLET YAPTI.

Adana Sahra Hastanesi izolatör yok, 3 şiddetindeki depremde yıkılır. Yataklar yolda, geliyor. Solunum molunum cihazı yok. Sıfır teknoloji. CHP'li Belediye Başkanı yaptı. Başakşehir Hastanesi’nin yolunu yapsaydınız siz de şeref defterine adınızı yazdırabilirdiniz…

Bugün sizin adınızı da anarlardı. Ama tercih meselesi tabi. Samimi gelmedin be başgan. Bir yalanın, bin doğrunu sorgulatır oldu bana. Tabi ki doğrun varsa. Bu şehir sensiz daha güzel olacak.

SİHA da yaparız SOLUNUM CİHAZI da. Hainin nefesini keser. Vatansevere nefes oluruz. Elle tutulur gözle görülür ülkeme hizmet eden fayda getiren herkesi her girişimi alkışlarız elbet. O mühendislerin de ellerine gönüllerine sağlık var olsunlar.

NE KADAR GURUR DUYSAK AZ... Bu seferde ümmetin akciğerlerine nefes oldular. Dünyanın en gelişmiş teknolojik yoğun bakım solunum cihazını elektronik, mekanik ve yazılımıyla 14 gün gibi kısa sürede Türk mühendisleri üretti.

Bu bir tarihi başarıdır. Öyle bir amel işliyorsunuz ki; Siha' nın attığı her bomba, size "sevap point" olarak yazılıyor. Şifa bulanlarda dua edecek Elhamdülillah. Müslüman mühendislere çok ihtiyacımız var.

Selçuk BAYRAKTAR bu ülkenin görünmez kahramanı. Muhteşem tevazu ve samimiyetle ülkesi için var gücüyle çalışan bir insan. En önemli icraatı da; yaptıklarıyla Türk gençlerine örnek oluşturarak, özgüven kazandırması oldu.

Telsizleri kapatan bordo bereli gibi bizde Aslan bitmez. Maşallah. Böyle başarılı ve yüksek anlayışlı kişilerin sayısı gün geçtikçe daha da artar inşallah.

Dev projelerin günlük açıldığı bir ülke haline geldik. Hangi fikirden olursanız olun, hep vatanınızdan yana olun. İftira ve yalan siyasetine ülkenizi ve devlet adamlarınızı kurban etmeyin.

Evet, Şeyh Edebali’nin ifadesiyle “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın…”

Hayırlı olsun milletimize Başakşehir Şehir Hastanesi

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.